10 تا از ویژگی های مخفی iMessages در آیفون

10 ویژگی مخفی Messages در آیفون

اگر از کاربران آیفون هستید، می‌دانید که برنامه پیام‌ها چگونه کار می‌کند. اما زمانی که اپل سیستم‌عامل iOS 17 را سال گذشته منتشر کرد، رابط کاربری برنامه پیام‌ها را به طور کلی دگرگون کرد که شامل چندین ویژگی مخفی و گزینه‌های شخصی‌سازی مفید می‌شود که ممکن است برای کاربر معمولی آشکار نباشد. در ادامه، ۱۰ تا از ویژگی های مخفی Messages را جمع‌آوری کرده‌ایم که امیدواریم تجربه استفاده شما را راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.

۱. دسترسی سریع‌تر به تصاویر یکی از ویژگی های مخفی Messages

پیش از این در iOS ۱۶، به اشتراک گذاشتن عکس شامل ضربه زدن روی آیکون عکس‌ها در ردیف برنامه‌ها پایینِ فیلد ورودی متن برای دسترسی به رول دوربین می‌شد. اما در iOS ۱۷ دکمه عکس‌ها دیگر وجود ندارد و به نظر می‌رسد برای نمایش گزینه عکس‌ها باید روی دکمه + سمت چپ فیلد متن ضربه بزنید.

خوشبختانه، دسترسی به عکس‌هایتان به جای دو مرحله، تنها با یک مرحله انجام می‌شود. اگر دکمه + را نگه دارید، مستقیما به بخش انتخاب تصاویر منتقل می‌شوید تا عکس‌های موردنظرتان برای ارسال را انتخاب کنید.

دسترسی سریع‌تر به تصاویر

۲. شخصی‌سازی منوی پیام‌ها

زمانی که روی دکمه + در پیام‌ها ضربه می‌زنید تا ستون گزینه‌ها را نمایش دهید، گزینه ها با ترتیب پیش‌فرض چیده شده‌اند. از بالا به پایین، دوربین، عکس‌ها، استیکر‌ها، کش (در صورت موجود بودن)، صدا و موقعیت مکانی وجود دارد. پایینِ همه‌ی این‌ها دکمه «More» قرار دارد که با ضربه زدن روی آن، هر برنامه پیام‌رسان دیگری که نصب کرده‌اید نمایش داده می‌شود (همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت بالا این لیست پنهان را نمایش دهید).

می‌توانید برنامه‌های موجود در لیست را سازماندهی کنید و برنامه‌های بیشتر استفاده‌شده را به بالا منتقل کنید و حتی برنامه‌های بیشتری را از بخش «More» به صفحه اول گزینه‌ها بیاورید. روش انجام این کار به شرح زیر است:

برای جابه‌جا کردن یک برنامه درون صفحه‌ی همان صفحه، روی آیکون آن نگه دارید و سپس آن را به محل موردنظر بکشید و رها کنید. برای انتقال یک برنامه به صفحه‌ی اول آیکون‌ها، به سادگی همین کار را انجام دهید، اما آن را به بالای صفحه بکشید و در جای دلخواه قرار دهید.

شخصی‌سازی منوی پیام‌ها یکی از ویژگی های مخفی Messages در آیفون

۳. پاسخ‌های سریع‌تر

پیش از iOS ۱۷، پاسخ دادن به یکChat Bubble خاص در برنامه پیام‌ها شامل نگه‌داشتن طولانی روی آن و سپس زدن روی پاسخ بود. اما ویژگی پاسخ با کشیدن انگشت اپل این فرآیند را سرعت می‌بخشد و یکی از ویژگی های مخفی Messages است! برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. یک مکالمه iMessage را انتخاب کنید، پیام خاصی که می‌خواهید به آن پاسخ دهید را پیدا کنید و سپس انگشت خود را به سمت راست روی آن بکشید.

۲. پیام انتخاب‌شده هایلایت می‌شود و یک کادر متنی ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد پاسخ خود را تایپ کنید و روی ارسال ضربه بزنید.

۳. برای بازگشت به مکالمه اصلی، روی پس‌زمینه مات ضربه بزنید.

پاسخ‌های سریع‌تر

۴. تبدیل Live Photo به استیکرهای زنده

در iOS ۱۷، می‌توانید سوژه‌ها را در Live Photo ثبت کنید و آن‌ها را به استیکرهای زنده برای استفاده در پیام‌ها و جاهای دیگر تبدیل کنید. همانطور که از نام آن پیداست، استیکرهای زنده اساسا استیکرهای متحرک دایره ای هستند که می‌توانید با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید.

۱. روی دکمه + سمت چپ فیلد ورودی متن ضربه بزنید، سپس روی گزینه استیکرها ضربه بزنید

۲. آیکون استیکرها را در ردیف برنامه‌های استیکر انتخاب کنید، سپس روی دکمه + بزرگ در منو Live زیر نوار جستجو تصویر ضربه بزنید، سپس یک Live Photo را انتخاب کنید.

۴. روی Add Sticker در پایین صفحه ضربه بزنید، سپس روی استیکری که به تازگی ساخته اید ضربه بزنید تا آن را برای ارسال انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید روی استیکر را انتخاب و نگه دارید، سپس آن را به قسمت قبلی گفتگو بکشید.

همچنین می‌توانید با لمس طولانی روی استیکر، آن را در مجموعه خود مرتب کنید، یک افکت اضافه کنید یا آن را حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر با استفاده از گزینه Add Effect به استیکر خود افکت اضافه کنید، دیگر یک استیکر زنده نخواهد بود و به یک استیکر ثابت و استاندارد تبدیل می‌شود.

تبدیل Live Photo به استیکرهای زنده یکی دیگر از ویژگی های مخفی Messages در آیفون

۵. استفاده از اموجی به عنوان استیکر

در iOS 17، اپل با تمام اموجی‌های استاندارد به عنوان استیکر رفتار می‌کند و به شما امکان می‌دهد درست مانند استیکرهای استاندارد از آن‌ها استفاده کنید. این اساسا به این معنی است که شما در هنگام استفاده از آن ها در یک مکالمه محدود نیستید. همچنین می‌توانید آن‌ها را به هر نقطه از یک Chat Bubble بکشید. حتی می‌توانید آن‌ها را روی هم قرار دهید تا صحنه‌های کوچک اموجی بسازید.

۱. در یک مکالمه در برنامه Messages، دکمه ایموجی در گوشه پایین سمت چپ را انتخاب کنید.

۲. انگشت خود را روی یک ایموجی در لیست فشار دهید و نگه دارید، سپس آن را به سمت حباب پیامی که می‌خواهید به آن واکنش نشان دهید بکشید و انگشت خود را رها کنید. (توجه داشته باشید که می‌توانید با همین کار چندین ایموجی را روی همان حباب پیام بکشید.)

۳. برای ویرایش استیکرهای ایموجی بر روی یک Chat Bubble، ایموجی را انتخاب و نگه دارید، سپس در منوی بازشو روی Sticker Details ضربه بزنید.

۴. برای حذف یک استیکر ایموجی، آن را به سمت چپ بکشید و سپس روی سطل زباله قرمز رنگی که ظاهر می‌شود ضربه بزنید. برای بازگشت به مکالمه، روی Done ضربه بزنید.

استفاده از اموجی به عنوان استیکر

۶. مدیریت برنامه‌های استیکر

پک های استیکر همچنان در iOS 17 وجود دارند، اما نحوه دسترسی و مدیریت آن‌ها از زمان iOS 16 تغییر کرده است. مراحل زیر نحوه دسترسی، سازماندهی مجدد و حذف برنامه های استیکر نصب‌شده روی آیفون شما را نشان می‌دهد.

۱. در یک مکالمه، روی دکمه + سمت چپ قسمت ورودی متن ضربه بزنید.

۲. در زیر قسمت ورودی متن، انگشت خود را به سمت چپ روی تمام برنامه‌های استیکر نصب‌شده تا انتهای ردیف بکشید، سپس روی دکمه Edit ضربه بزنید.

۴. برای سازماندهی مجدد برنامه های استیکر به ترتیبی که می‌خواهید در ردیف قبلی ظاهر شوند، سه خط کنار یک برنامه را فشار دهید و آن را به بالا یا پایین به مکان دلخواه خود بکشید.

۵. برای حذف یک برنامه استیکر، روی Edit در بالا سمت چپ ضربه بزنید، سپس روی دکمه حذف قرمز رنگ کنار برنامه موردنظر ضربه بزنید.

برای پایان، روی Done در بالا سمت راست ضربه بزنید.

مدیریت برنامه‌های استیکر

۷. استفاده از فیلترهای جستجو

پیش از این در iOS 16، شما می‌توانستید یک کلمه یا عبارت را در قسمت جستجوی برنامه پیام‌های اپل تایپ کنید و نتایج مطابقی را به شما نمایش می‌داد. اما هیچ راهی برای فیلتر کردن پیام‌ها برای یافتن آسان‌تر آنچه به دنبالش بودید وجود نداشت. برای مثال، اگر به دنبال پیامی از دوستی به نام «جان» بودید که کلمه «شام» در آن وجود داشت، مجبور بودید به دنبال «شام» جستجو می‌کردید و سپس در میان انبوهی از پیام‌های هر کسی که حاوی آن کلمه بود، اسکرول می‌کردید.

خوشبختانه، در iOS 17، اپل عملکرد جستجو را بهبود بخشیده است ویکی از ویژگی های مخفی Messages استفاده از فیلتر جستجو است. با استفاده از آن می توانید پرس و جوهای جستجو را ترکیب کنید و نتایج را برای یافتن سریع پیام‌هایی که به دنبالشان هستید، محدود کنید. برای مثال، اگر به دنبال یک تصویر یا لینک از فرد خاصی هستید، ابتدا نام فرد را تایپ کنید، سپس روی “Messages with: [نام فرد]” ضربه بزنید.

سپس فیلتر “Photo” یا “Link” را که ظاهر می‌شود انتخاب کنید، Messages نتایج جستجو را بیشتر محدود می‌کند. سپس می‌توانید یک کلمه کلیدی دیگر وارد کنید و Messages هر لینک یا تصویری را که حاوی آن کلمه باشد به شما نشان می‌دهد. همچنین، می‌توانید جستجو را با یک کلمه کلیدی شروع کنید و سپس نتایج را بر اساس شخص، لینک، عکس یا مکان فیلتر کنید.

استفاده از فیلترهای جستجو

۸. ذخیره پیام‌های صوتی

یکی دیگر از ویژگی های مخفی Messages در iOS 17 این است که محل نگهداری پیام‌های صوتی بعد از انتخاب ذخیره آن‌ها بسیار واضح‌تر شده است. در iOS 16، فشار دادن و نگه داشتن یک پیام صوتی گزینه Save را در منوی بازشو نمایش می‌داد، اما بعد از ضربه زدن روی آن، مشخص نبود که برای پیدا کردن فایل به کجا بروید.

اپل در iOS 17 این مشکل را با جایگزینی گزینه “Save” با “Save to Voice Memos” حل کرد. پس از انتخاب آن ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه Voice Memos را باز کنید، جایی که پیام صوتی را در بالای لیست پیدا خواهید کرد. از آنجا، می‌توانید کیفیت ضبط را بهبود دهید.

ذخیره پیام‌های صوتی

۹. تنظیم سرعت پخش پیام‌های صوتی

هنگامی که یک پیام صوتی دریافت می‌کنید، محدود به گوش دادن به آن با سرعتی که ضبط شده نیستید. اگر پیام شامل سکوت‌های زیادی است یا شخص به آرامی صحبت می‌کند، ممکن است بخواهید آن را با سرعت سریع‌تر پخش کنید. به سادگی روی دکمه پخش فشار طولانی دهید تا منوی گزینه‌های سرعت پخش، شامل 1x، 1.25x، 1.5x و 2x نمایش داده شود.

تنظیم سرعت پیام‌های صوتی

۱۰. ارسال سریع‌تر پیام‌های صوتی

اگر تمایل دارید پیام‌های صوتی زیادی را پشت سر هم ارسال کنید، نیازی نیست برای ضبط پیام بعدی، دکمه + را مرتب فشار دهید.

برنامه Messages نوع آخرین پیامی که ارسال کرده‌اید را به خاطر می‌سپارد و یک آیکون شبیه امواج صوتی در سمت راست قسمت ورودی متن نمایش می‌دهد که می‌توانید برای ضبط پیام صوتی بعدی آن را فشار داده و نگه دارید.

ارسال سریع‌تر پیام‌های صوتی

آیا از 10 ویژگی های مخفی Messages معرفی شده در آیفون استفاه کردید؟

جدیدترین مطالب

در آلفالیکز ثبت نام کنید

برای دسترسی به تمام امکانات و بخش های سایت “عضو آلفا لیکز” بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید