ادوبی پریمیر پرو با هوش مصنوعی قدرتمندتر می‌شود: ویرایش ویدیو با هوش مصنوعی

ادوبی پریمیر پرو با هوش مصنوعی قدرتمندتر می‌شود: ویرایش ویدیو با هوش مصنوعی

ادوبی امروز از چند ویژگی هوش مصنوعی (AI) جدید برای نرم افزار پریمیر پرو، که برای ویرایش حرفه‌ای ویدیو طراحی شده، رونمایی کرد. این قابلیت‌های هوش مصنوعی به ویرایشگران ویدیو اجازه می‌دهند تا با کار کمتر، خروجی بیشتری بگیرند.

یکی از این ویژگی‌های جدید پریمیر پرو، “تمدید تولیدکننده” نام دارد. این قابلیت به نرم افزار پریمیر پرو اجازه می‌دهد تا با اضافه کردن فریم، ویدیوهای کوتاه را بلندتر کند و به این ترتیب ویرایش با زمان‌بندی مناسب و انتقال‌های نرم را برای صحنه‌ها امکان‌پذیر سازد.

همچنین، با استفاده از ابزارهای انتخاب هوشمند و ردیابی، امکان حذف یا اضافه کردن اشیاء در ویدیوها فراهم شده است. ادوبی می‌گوید ویرایشگران ویدیو می‌توانند کارهایی مانند حذف یک شیء ناخواسته، تغییر لباس بازیگر یا اضافه کردن وسایل صحنه مانند تابلو روی دیوار یا گلدان روی میز را انجام دهند.

شاید جالب‌ترین ویژگی جدید این برنامه، امکان ایجاد ویدیوهای جدید به طور مستقیم درون پریمیر پرو با استفاده از قابلیت “متن به ویدیو” باشد. کاربران می‌توانند با تایپ کردن متن یا آپلود تصاویر، ویدیو بسازند و از کلیپ‌های خروجی برای بخش‌های میانی ویدیو (B-roll)، ساختن استوری‌برد و کارهای دیگر استفاده کنند.

قرار است ادوبی این ابزارهای هوش مصنوعی تولیدکننده را در اواخر سال ۲۰۲۴ معرفی کند.

اپل هم نرم افزار ویرایش ویدیوی حرفه‌ای خودش به نام Final Cut Pro را دارد. این نرم افزار رقیب پریمیر پرو محسوب می‌شود و در حال حاضر از نظر هوش مصنوعی کمبودهایی دارد. اپل تا به حال هیچ قابلیت هوش مصنوعی‌ای برای Final Cut Pro معرفی نکرده است، اما با توجه به شایعاتی که از اضافه شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی به چندین اپلیکیشن در iOS 18 و macOS 15 وجود دارد، شاید در آینده شاهد اضافه شدن برخی ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به Final Cut Pro باشیم.

نظر شما درباره ویژگی های هوش مصنوعی این اپ چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید