اپل ویژگی نصب برنامه برروی آیفون به صورت مستقیم از وبسایت ها را در اروپا فراهم کرد

اپل ویژگی نصب برنامه برروی آیفون به صورت مستقیم از وبسایت ها را در اروپا فراهم کرد

اپل امروز سه تغییر دیگر را برای توسعه دهندگان در اتحادیه اروپا اعلام کرد که به آنها امکان می دهد برنامه ها را مستقیماً از صفحات وب عرضه کنند. همچنین اپل به آن ها امکان نحوه طراحی تبلیغات درون برنامه ای را نیز داده است. در ادامه با آلفا لیکز در بررسی نصب برنامه برروی آیفون به صورت مستقیم در اروپا همراه باشید.

اپل هفته گذشته اپ استور های جایگزین را در اتحادیه اروپا با عرضه نسخه iOS 17.4 فعال کرد. این برند به فروشگاه‌ های برنامه شخص ثالث اجازه داد تا علاوه بر برنامه‌های توسعه‌دهنده بازار، کاتالوگ برنامه‌ های توسعه‌دهندگان دیگر را نیز ارائه دهند. از امروز، اپل به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث اجازه می‌دهد تا فقط برنامه‌های خود را از طریق کاتالوگ اختصاصی خود ارائه دهند. به عنوان مثال، یک استودیوی بازی سازی می تواند یک فروشگاه برنامه در iOS ایجاد کند که منحصراً بازی های خود را ارائه دهد.

همچنین، توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند هنگام هدایت کاربران برای تکمیل تراکنش در وب‌سایت خود، نحوه طراحی تبلیغات درون برنامه‌ای و تخفیف‌ های خود را انتخاب کنند. قالب‌ های اپل برای طراحی این لینک‌ ها و منتقل کردن به وب‌سایت‌ از امروز اختیاری هستند.

عرضه برنامه ها به صورت مستقیم در وب سایت

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان به زودی می‌توانند برنامه‌ها را مستقیماً از وب‌سایت‌ های خود عرضه کنند! به شرطی که معیارهای خاص اپل را رعایت کنند. این معیار ها شامل عضویت در برنامه توسعه‌ دهنده اپل برای دو سال متوالی یا بیشتر و داشتن یک برنامه با بیش از یک میلیون نصب اولیه در iOS در اتحادیه اروپا در سال گذشته و متعهد شدن به الزامات مداوم، مانند انتشار سیاست‌های شفاف جمع‌آوری داده است. برنامه‌هایی که به این روش عرضه می‌شوند باید مانند سایر برنامه‌های iOS، الزامات تأیید صحت اپل را رعایت کنند و فقط از یک دامنه وب ثبت‌ شده در App Store Connect قابل نصب باشند.

توسعه‌ دهندگان مجاز به دسترسی به API هایی جهت تسهیل عرضه برنامه از وب سایت، پشتیبان‌گیری و بازیابی و موارد دیگر خواهند شد. عرضه نرم افزار از طریق وب سایت ها پس از به‌روزرسانی نرم‌ افزاری در اواخر بهار در دسترس قرار خواهد گرفت. بنابراین برای اولین بار در iOS امکان نصب برنامه برروی آیفون به صورت مستقیم از طریق یک وب‌سایت فراهم خواهد شد.

لازم به ذکر است این تغییرات بخشی از برنامه انطباق اپل با قانون بازارهای دیجیتال (DMA) است و فقط در اتحادیه اروپا اعمال می شود.

نظر شما درباره نصب برنامه برروی آیفون به صورت مستقیم چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید