اپل امروز از iOS 18، به‌روزرسانی بزرگ بعدی سیستم‌عامل آیفون، با قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید، برنامه‌ی Photos بازطراحی‌شده و موارد دیگر رونمایی کرد

اپل امروز از iOS 18، به‌روزرسانی بزرگ بعدی سیستم‌عامل آیفون، با قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید، برنامه‌ی Photos بازطراحی‌شده و موارد دیگر رونمایی کرد

18 ابزارهای شخصی‌سازی جدیدی برای صفحه‌ی خانه ارائه می‌دهد. اکنون آیکون‌های برنامه دارای حالت تاریک هستند و کاربران می‌توانند با رنگ‌آمیزی آن‌ها ظاهری منحصربه‌فرد ایجاد کنند. همچنین، حالا می‌توان برنامه‌ها را به‌صورت آزادانه در هر جای صفحه‌ی خانه قرار داد.

کنترل سنتر  بازطراحی‌شده و با یک گالری جدید، امکان شخصی‌سازی بالایی دارد. توسعه‌دهندگان می‌توانند ابزارهایی از برنامه‌های خود را در مرکز کنترل ارائه دهند. کاربران می‌توانند با کشیدن مداوم به سایر صفحه‌نمایش‌های مرکز کنترل دسترسی پیدا کنند. کنترل‌های صفحه‌ی قفل نیز قابل تنظیم هستند.

 

در Messages، واکنش‌های ضربه (تپ‌بک) دوباره طراحی شده‌اند و کاربران اکنون می‌توانند با هر ایموجی واکنش نشان دهند. همچنین کاربران می‌توانند پیام‌ها را برای ارسال در زمان‌های بعدی تنظیم کنند و متن را با حالت‌های درشت، کج، زیرخط و خط‌کش تزیین کنند. افکت‌های متن جدید با پیشنهادات خودکار، راه‌هایی برای تأکید بر کلمات و عبارات ارائه می‌دهند. همچنین، حالا کاربران می‌توانند با اتصال ماهواره‌ای پیام ارسال و دریافت کنند.

در Mail، ایمیل‌ها به‌طور خودکار در دسته‌هایی طبقه‌بندی می‌شوند تا به اولویت‌بندی پیام‌ها کمک کند. همچنین نقشه‌های توپوگرافی جدید با شبکه‌های مسیر و مسیرهای پیاده‌روی در برنامه‌ی Maps وجود دارد. در Wallet، ویژگی جدید ضربه برای پرداخت (Tap to Cash) با نگه داشتن آیفون‌ها در کنار هم، پول ارسال می‌کند.

برنامه‌ی Photos در iOS 18 کاملاً بازطراحی شده است. این برنامه در یک نمای واحد ادغام شده است، با یک شبکه‌ی عکس در بالا که کل کتابخانه را نشان می‌دهد و مجموعه‌هایی با سازماندهی موضوعی در پایین. کاربران می‌توانند از نمای ماه‌ها و سال‌ها در پایین استفاده کنند و یک دکمه‌ی فیلتر وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا اسکرین‌شات‌ها را پنهان کنید و به روش‌های دیگری مرتب‌سازی کنید.

فضای زیر شبکه شامل مجموعه‌هایی با امکان مرور بر اساس موضوعاتی مانند زمان، افراد، خاطرات، سفرها و موارد دیگر است. «past few days» عکس‌هایی را از چند روز گذشته نشان می‌دهد و مواردی مانند عکس‌ قبض‌ها به‌طور خودکار فیلتر می‌شوند. افراد و حیوانات خانگی اکنون عکس‌هایی از گروه‌های افراد را جمع‌آوری می‌کنند و مجموعه‌ها را می‌توان دوباره مرتب کرد یا پین کرد. با کشیدن انگشت از سمت راست شبکه، چرخشی جدید با عکس‌های ویژه و سایر مجموعه‌های مورد علاقه را خواهید دید.

همچنین اکنون کاربران می‌توانند برنامه‌ها را با روش های احراز هویت قفل کنند و به‌طور همزمان اطلاعات را از جستجو و سیری پنهان کنند. iOS 18 همچنین شامل راهی جدید برای اتصال آسان‌تر لوازم جانبی است.

سیستم عامل iOS 18 اپل پشتیبانی از پیام‌رسانی RCS را به آیفون، آیکون‌های بزرگ‌تر صفحه‌ی خانه و ادغام یادآورنده‌ها در تقویم به ارمغان می‌آورد.

حالت بازی ((Game Mode نیز برای اولین بار به آیفون می‌آید و فعالیت‌های پس‌زمینه را برای حفظ نرخ فریم بالا به حداقل می‌رساند، به علاوه اتصالات پاسخگوتر به ایرپاد و کنترلرهای بازی بی‌سیم را ارائه می‌دهد.

اولین نسخه‌ی آزمایشی توسعه‌دهندگان iOS 18 از امروز در دسترس است و نسخه‌ی آزمایشی عمومی در ماه جولای و عرضه‌ی رسمی به عموم در پاییز ارائه خواهد شد.

نظر شما درباره iOS 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید