اپل از نسخه جدید سیری با هوش مصنوعی رونمایی کرد: هوشمندتر و شخصی‌تر

اپل از نسخه جدید سیری با هوش مصنوعی رونمایی کرد: هوشمندتر و شخصی‌تر

اپل امروز از نسخه‌ی جدیدی از سیری رونمایی کرد که قول می‌دهد طبیعی‌تر و مفیدتر باشد. سیری جدید با مدل‌های هوش مصنوعی مولد «هوش اپل» کار می‌کند.

سیری رابط کاربری جدیدی دارد که شامل درخششی دور لبه‌ی دستگاه است. پاسخ‌ها در کارت‌های جدید با جزئیات غنی ظاهر می‌شوند. اپل اعلام کرد که سیری جدید به تدریج و «طی یک سال آینده» عرضه خواهد شد.

اپل می‌گوید سیری جدید می‌تواند متن را درک کند، بنابراین لازم نیست اطلاعات را در درخواست‌های بعدی تکرار کنید. همچنین اپل می‌گوید «سیری می‌تواند چیزهایی را پیدا کند و بفهمد که قبلاً هرگز قادر به انجام آن نبوده است.»

سیری از آنچه در حال حاضر به آن نگاه می‌کنید، آگاهی روی صفحه خواهد داشت و می‌تواند اقدامات درون برنامه‌ای را انجام دهد. برای مثال، اگر در حال پر کردن فرمی هستید که شماره گواهینامه رانندگی شما را می‌خواهد، سیری به طور خودکار می‌تواند تصویری از گواهینامه رانندگی شما را پیدا کند و شماره مربوطه را برای پر کردن فیلد به نمایندگی شما استخراج کند.

نسخه جدید سیری با هوش مصنوعی

« App Intents» به سیری اجازه می‌دهد تا به طور عمیق با برنامه‌های داخلی و خارجی کار کند. اپل با درخواست از برنامه‌ی Photos برای ویرایش تصویری که در حال حاضر به آن نگاه می‌کنید، قابلیت سیری را به نمایش گذاشت و سیری این تنظیمات را به نمایندگی از شما انجام می‌دهد.

سیری همچنین دانش عمیق‌تری از محصولات اپل خواهد داشت، بنابراین می‌توانید در مورد تلفن خود درخواست کمک کنید. برای مثال، با پرسیدن «چگونه می‌توانم پیامی بنویسم و آن را فردا ارسال کنم»، دستورالعمل‌های کمکی برای استفاده از ویژگی جدید ارسال زمانبندی‌شده در پیام‌های iOS 18 نمایش داده خواهد شد.

این ویژگی‌ها به تدریج و با قابلیت‌های جدید در طول چرخه‌ی عمر iOS 18 عرضه خواهند شد. طراحی جدید سیری همچنین روی آیپد و مک راه‌اندازی می‌شود.

نظر شما درباره ویژگی های سیری چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید