جان ترنوس به عنوان محتمل‌ترین جانشین تیم کوک در مدیرعاملی اپل مطرح می‌شود

جان ترنوس به عنوان محتمل‌ترین جانشین تیم کوک در مدیرعاملی اپل مطرح می‌شود

یک گزارش جدید از بلومبرگ نگاهی دقیق به جانشین احتمالی تیم کوک مدیرعامل اپل انداخته است. کوک که از سال ۲۰۱۱ در این سمت فعالیت می‌کند، امسال ۶۴ ساله می‌شود. در حالی که گزارش می‌گوید «دلیلی برای تصور قریب‌الوقوع بودن تغییر در راس شرکت وجود ندارد»، اما گزینه‌های متعددی برای جانشینی او در نهایت مطرح است که جان ترنوس یکی از آن ها است!

این گزارش که بر اساس گفت‌وگو با «چندین فرد مطلع از امور داخلی اپل» تهیه شده، می‌گوید اگر تغییری به زودی رخ دهد، جف ویلیامز، مدیر ارشد عملیات، تقریباً به طور قطع جایگاه مدیرعاملی را به دست خواهد گرفت.

اما ویلیامز که امسال ۶۱ ساله است، تنها دو سال از کوک کوچک‌تر است و افراد مطلع در شرکت می‌گویند بعید به نظر می‌رسد او مدیرعامل بلندمدت بعدی باشد. هیئت‌مدیره اپل احتمالاً یک مدیر اجرایی را می‌خواهد که مانند کوک و استیو جابز، حداقل برای یک دهه در این سمت باقی بماند. یکی از مدیران باسابقه اپل می‌گوید: «اگر پنج سال پیش از من می‌پرسیدید، کاملاً مشخص بود که جف پیشتاز برای مدیرعاملی است. اما کندی در به‌روزرسانی مدیران ارشد، مشکلاتی را در مورد اینکه چه کسی را می‌توان به هیئت‌مدیره آورد، ایجاد می‌کند.»

با این حال، گزارش حاکی از آن است که «افراد نزدیک به او» معتقدند کوک «حداقل برای سه سال دیگر» مدیرعامل اپل خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد، جان ترنوس به عنوان «جانشین احتمالی تیم کوک» مدیرعامل اپل شناخته می‌شود.

جان ترنوس در حال حاضر معاون ارشد بخش مهندسی سخت‌افزار اپل است و در طول چند سال گذشته نقش برجسته‌تری در این شرکت ایفا کرده است.

گزارش، جان ترنوس را فردی «مورد علاقه در داخل اپل» توصیف می‌کند که مورد تحسین تیم کوک، ادی کیو و بسیاری دیگر قرار گرفته است. یک عامل کلیدی دیگر این است که جان ترنوس ۴۹ ساله است. این باعث می‌شود او «نسبت به سایر اعضای تیم اجرایی، احتمال بیشتری برای ماندن در شرکت برای مدت طولانی داشته باشد.»

ترنوس در داخل اپل محبوب است و احترام کوک، ویلیامز و سایر رهبران را به دست آورده است. یک فرد نزدیک به تیم اجرایی اپل می‌گوید: «تیم او را بسیار دوست دارد، زیرا او می‌تواند به خوبی ارائه دهد، بسیار ملایم است، هرگز چیزی جنجالی در ایمیل نمی‌نویسد و یک تصمیم‌گیرنده بسیار محتاط است. او ویژگی‌های مدیریتی زیادی شبیه به تیم دارد.»

کریستوفر استرینگر، طراح سابق بخش سخت‌افزار اپل، جان ترنوس را «یک فرد قابل اعتماد» توصیف می‌کند که «هرگز در هیچ نقشی که به او واگذار شده، شکست نخورده است.» ادی کیو، مدیر اجرایی اپل که به عنوان نزدیک‌ترین رازدار کوک شناخته می‌شود، به گفته فردی مطلع از این موضوع، به طور خصوصی به همکارانش گفته است که ترنوس باید مدیرعامل بعدی باشد.

اما در مورد سایر مدیران اجرایی اپل چه طور؟ بلومبرگ می‌گوید افرادی مانند کریگ فدریگی و Deirdre O’Brien علی‌رغم محبوبیت، «جانشینان احتمالی کوک نیستند». برخی دیگر مانند فیل شیلر و رئیس بخش سخت‌افزار دن ریکسیو «در پایان دوران کاری خود» در اپل هستند.

نظر شما درباره جانشین احتمالی مدیرعامل اپل چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید