براساس گزارش NYT اپل با ایلان ماسک درباره خریدن تسلا صحبت کرده است

اپل با ایلان ماسک درباره خریدن تسلا صحبت کرده است

پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر لغو پروژه خودروی خودران اپل پس از 10 سال، حالا نیویورک تایمز جزئیات بیشتری از پروژه Titan براساس مصاحبه با بیش از نیمی از کارکنان این پروژه شکست خورده به اشتراک گذاشته است. برخی از این گزارش ها قبلا توسط NYT گزارش شده بود.

معامله اپل و تسلا

این اولین باری نیست که درباره معامله اپل و تسلا می‌شنویم. ایلان ماسک شخصا در دسامبر 2020 تأیید کرد که با تیم کوک تماس گرفته است و درباره احتمال خرید تسلا توسط اپل در تاریک ترین روز های توسعه تسلا مدل 3 این کمپانی با آن صحبت کرده است. به گفته ماسک، تیم کوک از شرکت در جلسه خودداری کرده است.

شش ماه بعد در گزارشی توسط وال استریت ژورنال مشخص شد که تیم کوک پیشنهاد خرید تسلا توسط اپل را به ایلان ماسک ارائه داده است. ایلان ماسک نیز در آن دوران از این پیشنهاد استقبال کرده است. اما این خرید تنها یک شرط داشته است. شرط خرید تسلا توسط اپل این بوده است که ایلان ماسک مدیریت اپل را برعهده بگیرد!

تا امروز ایلان ماسک و تیم کوک هردو وجود چنین مکالمه ای را رد کرده اند، تا اواخر دو هفته گذشته این دو اعلام کرده اند تا حالا با یکدیگر صحبت نکرده اند.

گزارش جدید نیویورک تایمز اما چیز دیگری را بیان می‌کند. این گزارش بازه زمانی مشخصی ندارد و نمی‌توان زمان وقوع این گفتگو ها را پیش‌بینی کرد.

به گفته دو شخص مطلع از این گفتگو ها، اپل با ایلان ماسک مذاکراتی جهت خرید تسلا انجام داده‌ است. اما در نهایت این کمپانی تصمیم گرفته است تا به توسعه خودروی خودران خود بپردازد و از خرید شرکت تسلا خودداری کند.ب

کنترل خودروی اپل توسط Siri

کنترل خودروی اپل توسط Siri

در گزارشات جدید به جزئیات بیشتری درباره خودروی اپل اشاره شده است. ظاهرا خودروی خودران اپل بدون فرمان و با دستیار صوتی Siri کنترل می‌شد. دموی این ماشین زمانی به نمایش تیم کوک و جانی آیو درآمده بود.

آقای آیو و تیم طراحی خود کانسپتی از خودروی اپل مشابه مینی ون های اروپایی با سقف منحنی مثل Fiat Multipla 600 ارائه کرده بودند. این خودرو ظاهرا بدون فرمان و توسط دستیار صوتی Siri کنترل می‌شد.

در یکی از روز های پاییز سال 2015، جانی آیو و تیم کوک به مرکز توسعه این پروژه در Sunnyvale کالیفرنیا جهت مشاهده دموی این پروژه مراجعه کردند. آن دو در صندلی‌ کابین‌مانند خودروی خودران نشستند. در بیرون، یک صداپیشه از روی متنی که سیری در هنگام حرکت آن‌ها با خودروی خیالی در جاده، متنی را می‌خواند.

نظر شما درباره اخبار مرتبط با خرید تسلا توسط اپل چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید