اپل ممکن است قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید iOS 18 را با برچسب “بتا” یا “پیش‌نمایش” عرضه کند، که نشان‌دهنده تلاش اپل برای جبران عقب‌ماندگی در این زمینه است!

اپل ممکن است قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید iOS 18 را با برچسب "بتا" یا "پیش‌نمایش" عرضه کند، که نشان‌دهنده تلاش اپل برای جبران عقب‌ماندگی در این زمینه است!

طبق گزارش مارک گورمن در خبرنامه بلومبرگ، به نظر می‌رسد قابلیت‌های هوش مصنوعی مورد انتظار اپل برای iOS 18 و سایر سیستم‌عامل‌هایش ممکن است با برچسب “بتا” یا “پیش‌نمایش” منتشر شوند. این موضوع می‌تواند نشانه دیگری از غافلگیری اپل از انقلاب هوش مصنوعی باشد و نشان دهد که قابلیت‌های برنامه‌ریزی‌شده برای این دوره هنوز به اندازه کافی قابل اعتماد یا مناسب عرضه عمومی بدون برچسب بتا نیستند.

با وجود عقب‌ماندگی اپل در مقایسه با عرضه‌های فاجعه‌بار مرور کلی هوش مصنوعی در جستجوی گوگل در هفته گذشته، به نظر می‌رسد اتخاذ رویکرد محتاطانه و استفاده از برچسب‌های بتا به نفع سایر شرکت‌ها نیز باشد.

انتظار می‌رود اپل از یک رویکرد چندوجهی استفاده کند، به طوری که برخی درخواست‌های هوش مصنوعی به صورت محلی روی دستگاه پردازش شده و برخی دیگر برای پردازش به زیرساخت ابری اپل ارسال شوند.

بر اساس نوع وظیفه، کد در حال اجرا به صورت محلی تعیین می‌کند که آیا دستگاه می‌تواند درخواست را مدیریت کند یا باید به بخش پشتیبان اپل ارسال شود. پردازش روی دستگاه ممکن است فقط برای دستگاه‌های جدیدتر اپل، مانند آخرین نسل یا دو نسل از آیفون، آی‌پد و مک در دسترس باشد. همچنین گفته می‌شود که اپل در حال آماده‌سازی یک مدل هوش مصنوعی کوچک‌سازی‌شده مخصوص دستگاه برای اپل واچ است.

گزارش شده است که قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • خلاصه‌سازی پیام‌های متنی و اعلان‌ها
  • رونوشت مکالمات صوتی
  • ویرایش عکس با هوش مصنوعی
  • پاسخ‌های خودکار پیشنهادی برای پیام‌ها
  • به‌روزرسانی‌های جستجوی سافاری و اسپات‌لایت

همچنین بازسازی سیری نیز در برنامه اپل است. به نظر می‌رسد کاربران به لطف هوش مصنوعی مولد، قادر خواهند بود تا انواع جدیدی از ایموجی را به صورت لحظه‌ای ایجاد کنند.

سوال بزرگ این است که اپل با توجه به سال‌ها تبلیغ مزایای انجام همه کارها روی دستگاه، استراتژی جدید هوش مصنوعی خود را چگونه ارائه خواهد کرد. با این حال، در عصر هوش مصنوعی مولد، مشتریان انتظار قابلیت‌هایی را دارند که در حال حاضر فقط با استفاده از یک سرور ابری بزرگ قابل اجرا هستند.

سرور ابری اپل روی تراشه‌های سیلیکونی اپل در سرورهایش اجرا می‌شود، اما به هر حال، در مقایسه با وضعیتی که اطلاعات هرگز دستگاه شما را ترک نمی‌کنند، حریم خصوصی کمتری را ارائه می‌دهد.

همچنین گفته می‌شود که iOS 18 به طور جداگانه یک چت‌بات را با استفاده از فناوری ChatGPT شرکت OpenAI ادغام می‌کند. به نظر می‌رسد حتی ممکن است سم آلتمن در طول ویدیوی WWDC برای اعلام این مشارکت حضور داشته باشد.

نظر شما درباره قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید iOS 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید