طبق گزارش‌ ها، اپل نسخه‌ ی “VendorUI” از iOS 18 را برای کارخانه‌ها عرضه کرده است

طبق گزارش‌ ها، اپل نسخه‌ ی "VendorUI" از iOS 18 را برای کارخانه‌ها عرضه کرده است

بر اساس اطلاعات موثقی که در پستی در اپلیکیشن X (توییتر سابق) توسط یک حساب کاربری خصوصی با سابقه‌ی به اشتراک گذاشتن جزئیات دقیق از برنامه‌های اپل منتشر شده است، این شرکت اخیراً توزیع نسخه‌های داخلی iOS 18 را برای کارخانه‌ها و تامین‌کنندگان مرتبط آغاز کرده است. نسخه‌ای از iOS که اپل در این مرحله ارائه می‌دهد “VendorUI” نامیده می‌شود و دسترسی به آن به شدت کنترل می‌شود.

نسخه VendorUI نسخه‌ای از iOS است که به صورت سالانه برای تست کنترل کیفیت در اختیار کارخانه‌ها قرار می‌گیرد. از آنجایی که این نسخه شامل رابط کاربری پیش‌تولید iOS است که اپل تا WWDC به صورت عمومی معرفی نمی‌کند، اپل در هنگام توزیع آن دقت زیادی به خرج می‌دهد. نسخه VendorUI ممکن است به قابلیت‌های جدید، تنظیمات جدید یا تغییرات در این iOS 18 اشاره داشته باشد. برخلاف نسخه‌های iOS که مهندسان نرم‌افزار اپل از آن‌ها استفاده می‌کنند، VendorUI اغلب فاقد برخی از برنامه‌ها است و اطمینان می‌دهد که فقط برنامه‌های ضروری برای تست وجود داشته باشند.

با توسعه هر نسخه ار سیستم عامل iOS، اپل چندین نسخه مختلف از iOS را همزمان توسعه می‌دهد

-نسخه Release: نسخه‌ی عمومی iOS که برای مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده است.

– نسخه VendorUI: برای تست کنترل کیفیت در کارخانه‌ها طراحی شده است و می‌تواند شامل عناصر رابط کاربری پیش‌تولید iOS باشد.

– نسخه NonUI: برای مهندسان سخت‌افزار و دستگاه‌های کالیبراسیون توسعه یافته است و دارای رابط کاربری استاندارد iOS نیست.

-نسخه LLDiags: برای استفاده در سطح پایین نرم افزار در نظر گرفته شده است. این نسخه به جز یک منوی دیاگ (Diags) هیچ رابط کاربری ای ندارد.

توزیع نسخه‌ی VendorUI سیستم عامل iOS 18 بدین معناست که به زودی ممکن است شاهد افشای اطلاعات بیشتری از قابلیت‌های این نسخه از iOS باشیم. چرا که حالا این سیستم‌عامل در دسترس تعداد بیشتری از افراد قرار گرفته است.

حتی تا پیش از عرضه نسخه VendorUI همچنان اطلاعاتی مربوط به iOS افشا شده است. برای مثال فاش شده است که iOS 18 تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی خواهد داشت و قابلیت‌های جدیدی برای دسترسی‌ پذیری مانند میان‌بر های صوتی تطبیقی و دسته‌ بندی‌ های گفتار زنده ارائه خواهد کرد. نسخه‌های داخلی iOS همچنین می‌توانند حاوی اطلاعات سخت‌افزاری باشند و در ماه دسامبر، جزئیاتی در مورد سخت‌افزار iPhone 16 را از کد iOS 18 به اشتراک گذاشته شد.

نظر شما درباره نسخه نسخه‌ی VendorUI آی او اس 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید