مذاکرات اپل با گوگل و OpenAI برای استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ آنها در آیفون ادامه دارد

مذاکرات اپل با گوگل و OpenAI برای استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ آنها در آیفون ادامه دارد

اپل در حال مذاکره با گوگل و OpenAI برای استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ آنها به عنوان پایه و اساس ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی آیفون است، اما انتظار نمی‌رود تا تابستان هیچ اعلام رسمی در این زمینه صورت گیرد. در ادامه با آلفا لیکز دز بررسی مذاکرات اپل با گوگل و OpenAI همراه باشید!

گزارش های منتشر شده در پی خبرهایی است که در اوایل این هفته منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در حال مذاکره با گوگل برای ادغام موتور هوش مصنوعی Gemini خود در آیفون به عنوان بخشی از iOS 18 بوده است.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، قول داده است که این شرکت در سال جاری “زمینه‌های جدیدی را در هوش مصنوعی فتح خواهد کرد” و انتظار می‌رود iOS 18 نقش مهمی در این زمینه داشته باشد. با این حال، گفته می‌شود که کارهای داخلی اپل بر روی ویژگی‌های هوش مصنوعی کوچک‌تر که روی دستگاه کار می‌کنند و به اتصال به اینترنت نیاز ندارند، متمرکز شده است.

برای ارتقای ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد مبتنی بر ابر قدرتمندتر، مانند توانایی ایجاد تصاویر و نوشتن مقالات بر اساس تک‌نوازی‌های واحد، اپل به دنبال شرکتی است که زیرساخت‌های سخت‌افزاری عظیم و قابلیت‌های محاسباتی لازم را در حال حاضر در اختیار داشته باشد.

انتظار می‌رود سیری از پیشرفت‌های هوش مصنوعی که اپل در iOS 18 برنامه‌ریزی کرده است، بهره‌مند شود. یک افشاگر گفته است که اپل در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ برای بازسازی کامل سیری و تبدیل آن به “دستیار مجازی” است.

مارک گورمن از بلومبرگ می‌گوید که یکی از ویژگی‌های خاصی که اپل در حال توسعه است، تعامل بهتر بین سیری و برنامه Messages است که به سیری اجازه می‌دهد جملات را به‌طور موثرتری تکمیل کند و به سوالات پیچیده پاسخ دهد.

اما با ادامه تغییر شکل صنعت فناوری توسط شرکت‌هایی مانند انویدیا و سایر شرکت‌های هوش مصنوعی، برخی از سرمایه‌گذاران reportedly نگران هستند که اپل از سرعت تغییرات عقب بماند و ممکن است شاهد “رشد فوق‌العاده” مورد انتظار خود نباشد. مگر اینکه سازنده آیفون بتواند اعتبار خود را با استفاده از ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد در سال جاری افزایش دهد!

نظر شما درباره مذاکرات اپل با شرکت های هوش مصنوعی چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید