نگاهی به Apple Pencil Pro: معرفی تمام ویژگی های جدید

نگاهی به Apple Pencil Pro: معرفی تمام ویژگی های جدید

کمپانی اپل این هفته از Apple Pencil Pro رونمایی کرد که اولین بازنگری اساسی در خط تولید ‌Apple Pencil‌ از زمان عرضه ‌Apple Pencil‌ 2 در سال ۲۰۱۸ به حساب می‌آید. این  قلم جدید با ژست‌ها و قابلیت‌های جدیدی همراه شده است. در ادامه با آلفا لیکز در معرفی ویژگی های جدید این محصول همراه باشید!

فشردن (Squeeze): با فشار دادن لبه‌های ‌Apple Pencil‌ Pro، قابلیت «فشردن» فعال شده و یک پالت روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد کارهایی مانند تغییر ابزار، ضخامت خطوط و رنگ‌ها را انجام دهید. توسعه‌دهندگان می‌توانند نحوه‌ی واکنش برنامه‌ها به فشار دادن را شخصی‌سازی کنند تا کنترل‌های خاصی را در هر برنامه نمایش دهد.

چرخش بدنه (Barrel Roll): وجود ژیروسکوپ درون ‌Apple Pencil‌ Pro باعث می‌شود با چرخاندن بدنه‌ی آن، جهت‌گیری برخی ابزارها تغییر کند. این قابلیت اساسا کنترل بسیار دقیق‌تری بر روی ابزارهای قلم و براش زاویه‌دار ارائه می‌دهد، مشابه کاری که یک قلم یا براش واقعی هنگام کج کردن آن در حین طراحی یا کشیدن انجام می‌دهد.

بازخورد لمسی (Haptic Feedback): یک موتور داخلی هنگام استفاده از ژست‌های ‌Apple Pencil‌ Pro بازخورد لمسی ارائه می‌دهد. هنگام استفاده از فشار دادن یا ضربه زدن دوگانه، یک پالس لمسی ملایم احساس خواهید کرد، به علاوه هنگام استفاده از قابلیت «چسبیدن به اشکال هوشمند (Smart Shape)» نیز بازخورد دریافت می‌کنید.

پیدا کردن (Find My): قابلیت «پیدا کردن» برای ‌Apple Pencil‌ Pro در دسترس است، بنابراین می‌توان آن را به همراه iPad و سایر دستگاه‌ها در برنامه‌ی «پیدا کردن» ردیابی کرد.

شارژ و جفت شدن: ‌Apple Pencil‌ Pro به لبه‌ی iPad Pro یا iPad Air متصل می‌شود و اتصال مغناطیسی امکان جفت شدن و شارژ خودکار را فراهم می‌کند.  یک رابط مغناطیسی جدید روی مدل‌های ۲۰۲۴ ‌iPad Pro‌ وجود دارد.

ویژگی‌های موجود: امکانات فعلی ‌Apple Pencil‌ مانند «نگه داشتن روی صفحه» و «ضربه زدن دوگانه» پشتیبانی می‌شوند. «نگه داشتن» به شما امکان می‌دهد قبل از ایجاد علامت، محل دقیق تماس ‌Apple Pencil‌ با صفحه را مشاهده کنید، در حالی که از «ضربه زدن دوگانه» می‌توان برای جابه‌جایی بین ابزارها استفاده کرد.

تأخیر کم، حساسیت به شیب و فشار همگی از ویژگی‌های موجود هستند.

سازگاری: ‌Apple Pencil‌ Pro تنها با مدل‌های M2 ‌iPad Air‌ و مدل‌های M4 ‌iPad Pro‌ که در اردیبهشت ۱۴۰۳ عرضه شده‌اند، سازگار است.

قیمت: ‌Apple Pencil‌ Pro قیمتی معادل ۱۲۹ دلار دارد که همان قیمت ‌Apple Pencil‌ 2 نیز است.

نظر شما درباره پنسل پرو جدید اپل چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید