اپل از watchOS 11 با قابلیت‌های جدید سلامتی و ورزش رونمایی کرد

اپل از watchOS 11 با قابلیت‌های جدید سلامتی و ورزش رونمایی کرد

اپل امروز از watchOS 11، به‌روزرسانی نرم‌افزاری بزرگ بعدی برای اپل واچ که چندین قابلیت جدید سلامتی و ورزش را ارائه می‌کند، رونمایی کرد.

ویژگی Activity Rings حالا می‌توانند بر اساس روزهای هفته تنظیم شوند و برای یک روز استراحت متوقف شوند، در حالی که به کاربران اجازه می‌دهند تا دوره‌ی دریافت جایزه خود را حفظ کنند. کاربران می‌توانند تنظیم کنند تا پس از اتمام ایمن تمریناتی مثل دویدن شبانه، به دوستشان اطلاع داده شود.

watchOS 11 شامل قابلیت جدیدی به نام «training load» است که به کاربران در ردیابی شدت تمرین در طول زمان کمک می‌کند. الگوریتم جدیدی با استفاده از ضربان قلب، ارتفاع، مدت زمان تمرین و اطلاعات سن و وزن، امتیاز تلاش تخمینی و بار تمرینی شما را محاسبه می‌کند.

اپلیکیشن جدید Vitals app«علائم حیاتی» با مقایسه آمار روزانه سلامتی با داده‌های تاریخی و برجسته کردن مواردی که خارج از محدوده معمول شما هستند، به شما نمای کلی از سلامتی روزانه ارائه می‌دهد. اگر چندین معیار خارج از محدوده باشند، پیامی شخصی‌سازی‌شده دریافت خواهید کرد تا متوجه شوید که چگونه می‌توانند روی شما تأثیر بگذارند.

ردیابی چرخه قاعدگی اکنون تخمینی از سن حاملگی را نشان می‌دهد و با نمایش بارداری در نمودارها به شما امکان بررسی معیارهایی مانند آستانه‌های هشدار ضربان قلب بالا را می‌دهد.

ویجت‌ها به‌طور خودکار به Smart Stack اضافه می‌شوند. برای مثال، برنامه‌ی ترجمه زمانی که به کشور دیگری می‌روید به صورت خودکار نمایش داده می‌شود و برنامه‌ی هواشناسی زمانی که باران قریب‌الوقوع است ظاهر خواهد شد. watchOS 11 همچنین برای اولین بار قابلیت «فعالیت‌های زنده» را به اپل واچ می‌آورد.

صفحه‌ی ساعت بهبودیافته‌ی «تصاویر» کنترل بیشتری به کاربران می‌دهد و از یادگیری ماشینی برای برش خودکار تصاویر استفاده می‌کند. این به‌روزرسانی همچنین برنامه‌ی ترجمه را به اپل واچ می‌آورد.

اولین نسخه‌ی آزمایشی توسعه‌دهندگان watchOS 11 از امروز در دسترس است و نسخه‌ی آزمایشی عمومی در ماه جولای و عرضه‌ی رسمی به عموم در پاییز ارائه خواهد شد.

نظر شما درباره ویژگی های watchOS 11 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید