احتمالا اپل امسال 8.5 میلیون آیپد پرو OLED تولید خواهد کرد

احتمالا اپل امسال 8.5 میلیون آیپد پرو OLED تولید خواهد کرد

اپل برای مدل‌های جدید آیپد پرو که به زودی عرضه خواهند شد، سفارش اولیه ۸.۵ میلیون پنل نمایشگر OLED را از تامین کنندگان کره جنوبی ثبت کرده است. انتظار می‌رود این مدل‌های بازطراحی شده تا پایان همین ماه به بازار عرضه شوند. این تغییر، بزرگترین تغییر در طراحی آیپد پرو از سال ۲۰۱۸ به بعد خواهد بود.

اپل برای مدل‌های آینده‌ی آیپد پرو با اندازه‌های تقریبی ۱۱ اینچ و ۱۳ اینچ، به تامین کنندگان مختلفی برای نمایشگرهای OLED تکیه کرده است. سامسونگ دیسپلی به طور انحصاری پنل‌های ۱۱ اینچی آیپد پرو OLED را تولید می‌کند و ال‌جی دیسپلی نیز مسئول ساخت پنل‌های ۱۳ اینچی این دستگاه است. بر اساس سفارشات فعلی، سامسونگ ۴ میلیون پنل OLED در سال ۲۰۲۴ تولید خواهد کرد، در حالی که ال‌جی ۴.۵ میلیون پنل OLED را برای همین سال برعهده خواهد داشت. این آمار شاید نشان دهنده‌ی محبوبیت مدل بزرگ‌تر آیپد پرو است.

کارشناسان ادعا می‌کنند که این تقسیم وظایف به دلیل تغییرات در چشم‌انداز تقاضای اپل برای مدل‌های آیپد پرو با نمایشگر OLED و همچنین ظرفیت تولید ناپایدار و بازده این دو تامین کننده است که هر دو هنوز در حال تطابق با الزامات اپل برای فناوری‌ های جدید این پنل ها هستند.

کیفیت صفحه نمایش بی نظیر با آیپد پرو جدید

طبق شایعات، اپل به دنبال دستیابی به کیفیت صفحه “بی‌نظیر” و همچنین طراحی‌ای است که باعث کاهش ضخامت و وزن مدل‌ های ‌آیپد پرو OLED شود. رندر های CAD لو رفته اخیر از آیپد پرو OLED، تصور بهتری از میزان نازکی این تبلت‌ ها ارائه می‌دهند. برای مثال، مدل بزرگ‌ تر ‌آیپد پرو OLED بیش از ۱ میلی‌ متر نازک‌ تر از مدل قبلی خود خواهد بود.

تعداد پنل‌های OLED که اپل از سامسونگ و ال‌جی سفارش می‌دهد، ممکن است پس از تولید نمونه های اولیه، بسته به نوسانات در بازده تولید و دیگر تصمیمات احتمالی در پیش‌ بینی تقاضای اپل برای مدل‌های جدید ‌آیپد پرو OLED تغییر کند. گفته می‌شود که آخرین پیش‌ بینی‌ های اپل از تعداد محموله‌ ها، نسبت به ۱۰ میلیون واحدی که برای سال ۲۰۲۴ در سال گذشته پیش‌بینی شده بود، کاهش یافته است. همچنین احتمالاً افزایش قیمت مدل‌های آیپد پرو OLED کمتر از حد گزارش‌های اولیه باشد.

همچنین انتظار می‌رود آیپد پرو اُلد به تراشه‌های سریع‌تر M3 با فرآیند ساخت ۳ نانومتری و شارژر MagSafe مجهز شوند. اپل همچنین قصد دارد این دستگاه‌ها را با یک Magic Keyboard جدید و یک Apple Pencil ارتقا یافته به فروش برساند.

نظر شما درباره آیپد پرو جدید چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید