اپل اعلام کرد iOS 17.5 به‌زودی با این ویژگی‌های جدید برای آیفون‌ها عرضه می‌شود

اپل اعلام کرد iOS 17.5 به‌زودی با این ویژگی‌های جدید برای آیفون‌ها عرضه می‌شود

اپل اعلام کرد که iOS 17.5 بعد از یک ماه تست بتا، به زودی برای عموم عرضه خواهد شد. این به‌روزرسانی نرم‌افزاری نسبتاً جزئی است، اما چند ویژگی و تغییر جدید دارد که در لیست زیر به آن‌ها اشاره شده است.

اپل در بیانیه‌ای که به مناسبت معرفی بند جدید سری پراید برای اپل واچ منتشر کرد، گفت: «صفحه ساعت درخشش پراید (Pride Radiance) و والپیپرهای جدید آیفون و آیپد به زودی با watchOS 10.5، iOS 17.5 و iPadOS 17.5 در دسترس خواهند بود.»

در ادامه، خلاصه‌ای از تمام موارد جدیدی که تاکنون در نسخه‌های بتای iOS 17.5 و iPadOS 17.5 دیده شده است را در آلفا لیک ارائه می‌کنیم.

از نسخه دوم بتای iOS 17.5، توسعه‌دهندگان واجد شرایط می‌توانند برنامه‌های iOS خود را به‌طور مستقیم در وب برای کاربران آیفون در اتحادیه اروپا توزیع کنند، به‌جای اینکه از طریق اپ استور یا بازارهای جایگزین برنامه انجام شود.

«توزیع وب» به توسعه‌دهندگان بزرگ‌تر مستقر در اتحادیه اروپا محدود می‌شود. برای واجد شرایط بودن برای این روش توزیع، اپل می‌گوید توسعه‌دهنده باید حداقل به مدت دو سال عضو مداوم برنامه توسعه‌دهندگان اپل باشد و برنامه‌ای داشته باشد که در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون نصب سالانه در iOS اتحادیه اروپا داشته باشد.

«توزیع وب» بر اساس بازارهای جایگزین برنامه‌ای ساخته شده است که اپل از iOS 17.4 به بعد روی آیفون در اتحادیه اروپا مجاز کرده است. اپل این تغییرات مرتبط با برنامه را برای مطابقت با قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا انجام داده است.

بازی کوارتیلز (Quartiles)

بازی کوارتیلز (Quartiles)

سیستم عامل iOS 17.5 یک سرگرمی جالب برای مشترکین Apple News+ به ارمغان می‌آورد: یک بازی روزانه با کلمات به نام کوارتیلز.

در کوارتیلز، شما وظیفه دارید کاشی‌ها را با هم ترکیب کنید تا کلمه بسازید و امتیاز کسب کنید. هر پازل با یک شبکه 20 تکه شروع می‌شود و کلمات می‌توانند با یک تا چهار تکه تشکیل شوند. کوارتیل یک کلمه چهار تکه است و اگر هر پنج کوارتیل را در هر پازل پیدا کنید، 40 امتیاز جایزه دریافت می‌کنید. وب‌سایت Gadget Hacks یک راهنمای بازی با جزئیات بیشتر به اشتراک گذاشته است.

کوارتیلز سومین بازی پازلی است که در کنار جدول کلمات متقاطع و جدول کلمات متقاطع مینی، در اشتراک Apple News+ گنجانده شده است. با شروع نسخه بتای iOS 17.5، هر سه بازی با Game Center برای نمایش تابلوی امتیازات ادغام می‌شوند.

در یک آیفون که به نسخه بتای iOS 17.5 به‌روز شده باشد، کوارتیلز را می‌توان در برنامه Apple News در زیر تب «Following» → «Puzzles» پیدا کرد. این بازی همچنین با شروع نسخه‌های بتای iPadOS 17.5 و macOS 14.5 روی آیپد و مک در دسترس است.

سرویس Apple News+ در ایالات متحده، استرالیا، کانادا و بریتانیا در دسترس است، اما به نظر می‌رسد بازی‌های پازلی فعلاً به ایالات متحده و کانادا محدود شده‌اند.

حالت تعمیر (Repair Mode)

حالت تعمیر (Repair Mode)

سیستم عامل iOS 17.5 گزینه “حالت تعمیر” را معرفی می کند که به شما امکان می دهد آیفون خود را بدون غیرفعال کردن “Find My” و “قفل فعال سازی” برای سرویس ارسال کنید.

ویجت پادکست اپل با تغییر رنگ

هنگام گوش دادن به پادکست در نسخه بتای iOS 17.5، رنگ پس زمینه ویجت پادکست اپل برای مطابقت با تصویر روی جلد پادکست تغییر می کند. این ویژگی برای اولین بار در نسخه بتای iOS 17.4 اضافه شد، اما قبل از انتشار آن به‌روزرسانی حذف شد.

همانطور که توسط Aaron Perris اشاره شد، راه‌حل‌های MDM می‌توانند نسخه بتای iOS را در طول ثبت‌نام خودکار دستگاه، از نسخه بتای iOS 17.5 اعمال کنند.

تغییرات کد

تغییرات کد

منوی سلامت باتری برای آیپدهای آینده

اولین نسخه بتای iPadOS 17.5 چندین اشاره جدید به منوی “سلامت باتری” در iPad اضافه کرد، اما این ویژگی هنوز به طور کامل قابل مشاهده نیست. انتظار می رود این منو حداکثر ظرفیت باقیمانده باتری آیپد و تعداد چرخه شارژ را نشان دهد.

  • “آیپد باید به طور مرتب در حالی که به برق وصل نیست استفاده شود تا حداکثر ظرفیت را نشان دهد.”
  • “این تعداد دفعاتی است که iPad از ظرفیت باتری شما استفاده کرده است.”
  • “باتری iPad همانطور که انتظار می رود کار می کند.”
  • “باتری های iPad، مانند همه باتری های قابل شارژ، عمر محدودی دارند و ممکن است در نهایت نیاز به سرویس یا تعویض داشته باشند.”
  • “باتری اصلی برای حفظ ظرفیت X در X چرخه تحت شرایط ایده آل طراحی شده است. عملکرد واقعی باتری به عوامل متعددی از جمله نحوه استفاده و شارژ منظم iPad بستگی دارد. گارانتی یک ساله شامل سرویس برای باتری های معیوب به علاوه حقوقی است که تحت قوانین مصرف کننده محلی ارائه می شود.”

با اینکه در هیچکدام از مدل‌های فعلی iPad که نسخه بتای iPadOS 17.5 را اجرا می‌کنند، منوی قابل مشاهده‌ای برای “سلامت باتری” وجود ندارد، این موضوع باعث می‌شود تا این فکر را بکنیم که شاید این منو فقط برای مدل‌های جدید iPad Pro و iPad Air که قرار است این ماه عرضه شوند و احتمالا سایر مدل‌های جدید iPad که در آینده عرضه خواهند شد، محدود شده باشد. اپل سال‌هاست که اطلاعات ظرفیت باتری را برای آیفون‌ها نمایش می‌دهد، اما در حال حاضر، اطلاعات چرخه شارژ فقط به سری جدید iPhone 15 محدود شده است.

قلم جدید اپل

قلم جدید اپل

در نسخه بتای iPadOS 17.5، اشاره‌هایی احتمالی به نسل چهارم اپل پنسیل وجود دارد، این در حالی است که شایعاتی مبنی بر به‌روزرسانی قریب‌الوقوع این وسیله جانبی به گوش می‌رسد.

نسخه بتا شامل یک اشاره کد مخفی به نسخه “V4” اپل پنسیل است:

  • NumberOfApplePencilV1ConnectionsCount
  • NumberOfApplePencilV2ConnectionsCount
  • NumberOfApplePencilV3ConnectionsCount
  • NumberOfApplePencilV4ConnectionsCount

طبق شایعات، یک اپل پنسل جدید قرار است در کنار مدل‌های به‌روزرسانی‌شده iPad Pro و iPad Air در این ماه عرضه شود. اپل در کدهای iOS به نسخه USB-C اپل پنسیل که سال گذشته عرضه شد، به عنوان نسل سوم اپل پنسیل اشاره می‌کند، بنابراین مدل نسل چهارم یک نسخه جدید خواهد بود که احتمالا جانشین نسل دوم اپل پنسیل خواهد شد.

کدهای اضافی در نسخه بتای iOS 17.5 نشان می‌دهند که ممکن است اپل پنسل برای برخی کارها قابلیت تشخیص “فشردن” پیدا کند و همچنین انتظار می‌رود بازخورد لمسی نیز داشته باشد.

هشدارهای ردیاب‌های لوازم جانبی شرکت‌های دیگر

سال گذشته اپل و گوگل به طور مشترک یک مشخصه صنعتی پیشنهادی را برای کمک به مقابله با سوء استفاده از ردیاب‌های بلوتوثی لوازم جانبی برای ردیابی ناخواسته افراد اعلام کردند. به عنوان بخشی از این ابتکار، اپل قول داد که هشدارهای شبیه به “Found Moving With You” ایرتگ را در به‌روزرسانی نرم‌افزاری آینده برای ردیاب‌های لوازم جانبی شرکت‌های دیگر گسترش دهد، که به نظر می‌رسد این به‌روزرسانی همان iOS 17.5 باشد.

اولین نسخه بتای iOS 17.5 اشاره‌هایی به هشدارها برای ردیاب‌های لوازم جانبی شرکت‌های دیگر اضافه کرد. برای مثال: “شما می‌توانید این وسیله را غیرفعال کنید و از به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی آن با صاحبش جلوگیری کنید. برای انجام این کار، دستورالعمل‌های ارائه شده در وب‌سایت سازنده این وسیله را دنبال کنید.”

بر اساس اعلامیه سال گذشته اپل، Tile، Chipolo، سامسونگ، Eufy و Pebblebee همگی حمایت خود را از این مشخصه صنعتی اعلام کردند.

در خبری مرتبط، گوگل ماه گذشته شبکه‌ی اختصاصی خود به نام “Find My Device” را راه‌اندازی کرد.

مسدود کردن تمام شرکت‌کنندگان در تماس‌های گروهی فیس‌تایم

کدهای نسخه بتای iOS 17.5 نشان می‌دهند که ممکن است یک گزینه جدید به نام “Block All Participants” برای تماس‌های گروهی فیس‌تایم وجود داشته باشد که می‌تواند به کاربران در مقابله با اسپم کمک کند.

نظر شما درباره قابلیت‌های آی او اس 17.5 چیه؟

جدیدترین مطالب

در آلفا لیکز ثبت نام کنید

برای دسترسی به تمام امکانات و بخش های سایت “عضو آلفا لیکز” بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید