اپل از iPadOS 18 با برنامه‌ی ماشین‌حساب جدید، نوار تب و موارد دیگر رونمایی کرد

اپل از iPadOS 18 با برنامه‌ی ماشین‌حساب جدید، نوار تب و موارد دیگر رونمایی کرد

اپل امروز از iPadOS 18، به‌روزرسانی مهمی برای سیستم‌عامل آیپد رونمایی کرد که یک برنامه‌ی تقویم جدید، یک نوار تب بازطراحی‌شده در سراسر سیستم و موارد دیگر را به همراه دارد.

iPadOS 18 بسیاری از ویژگی‌های جدید و بهبودهایی را که در iOS 18 معرفی شده‌اند به آیپد می‌آورد، مانند برنامه‌ی Photos بازطراحی‌شده و ابزارهای شخصی‌سازی صفحه‌ی خانه‌ی جدید.

در iPadOS 18، یک نوار تب شناور جدید به نوار کناری ناوبری تبدیل می‌شود. این نوار تب همچنین برای دسترسی آسان به موارد دلخواه قابل تنظیم است و در کل سیستم در دسترس است. همچنین یک مرورگر سند جدید در Pages، Numbers و Keynote وجود دارد.

iPadOS 18 برای اولین بار برنامه‌ی ماشین‌حساب را به همراه ویژگی‌های جدیدی مانند تاریخچه و تبدیل واحد به آیپد می‌آورد. قابلیت یادداشت‌های ریاضی به کاربران امکان می‌دهد هنگام نوشتن با Apple Pencil معادلات  ریاضی را حل کنند.

ویژگی Math Notes  به کاربران این امکان را می‌دهد که عبارات را با دست بنویسند و به‌طور خودکار پاسخ را محاسبه کرده و آن را با خطی شبیه به خط خودشان نمایش دهند. کاربران می‌توانند از ریاضیات پایه یا پیشرفته استفاده کنند و یادداشت‌ها را برای بعد ذخیره کنند. این قابلیت از متغیرها پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا معادلات جبری را حل کنید. آن‌ها را می‌توان ویرایش کرد تا نتایج را به صورت لحظه‌ای مشاهده کرد و حتی یک نمودار ایجاد کرد.

برنامه‌ی Notes همان قابلیت‌های ریاضی را از ماشین‌حساب دارد. Notes همچنین قابلیت‌های جدید Smart Script را به دست می‌آورد که به طور خودکار خط شما را هنگام نوشتن بهبود می‌بخشد.

SharePlay اکنون به کاربران امکان می‌دهد هنگام اشتراک‌گذاری روی صفحه ضربه بزنند و نقاشی بکشند و می‌توانید از راه دور آیپد یا آیفون شخص دیگری را کنترل کنید.

iPadOS 18 همچنین شامل انیمیشن‌های بهبودیافته در سراسر رابط کاربری می‌شود که باعث می‌شود آن‌ها پاسخگویی بیشتری داشته باشند. API های جدیدی برای توسعه‌دهندگان وجود دارد تا این انیمیشن‌ها را ادغام کنند.

اولین نسخه‌ی آزمایشی توسعه‌دهندگان iPadOS 18 از امروز در دسترس است و نسخه‌ی آزمایشی عمومی در ماه جولای و عرضه‌ی رسمی به عموم در پاییز ارائه خواهد شد.

نظر شما درباره ویژگی های ipadOS 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید