اپل ویژن پرو در حال متحول کردن عمل‌های جراحی در سراسر جهان است

اپل ویژن پرو در حال متحول کردن عمل‌های جراحی در سراسر جهان است

با دسترسی جراحان در کشورهای دیگر به هدست اپل ویژن پرو، این فناوری به عنوان ابزاری انقلابی و پیشرفتی قابل توجه نسبت به هدست‌های گذشته، مورد توجه قرار گرفته است.

پس از نمونه‌های جراحی با اپل ویژن پرو در آمریکا، حالا شاهد استفاده‌ی موفقیت‌آمیز این فناوری در برزیل هستیم. این هدست در عمل آرتروسکوپی شانه برای ترمیم پارگی روتاتور کاف به کار رفته است.

عمل جراحی که در مجله‌ی MacMagazine گزارش شده، توسط دکتر برونو گوباتو و تیمش در Jaragu do Sul، سانتو دومینگو انجام شده است. آن‌ها معمولا این نوع عمل را با مشاهده‌ی تصویری که از طریق دوربینی وارد ناحیه‌ی آسیب دیده به دست می‌آید، روی یک صفحه نمایش انجام می‌دهند.

دکتر گوباتو پیش از این برای چنین جراحی‌هایی از هدست هولولنز مایکروسافت استفاده می‌کرد. با این حال، دوربین‌های اپل ویژن پرو رزولوشن بسیار بالاتر و عملکرد بهتری در مدیریت نور شدید متمرکز بر شانه‌ی بیمار دارد.

دکتر گوباتو می‌گوید: «جراحی آرتروسکوپی شانه با استفاده از دوربینی داخلی در مفصل انجام می‌شود و جراحان آن را با نگاه مستقیم به صفحه‌ی نمایش انجام می‌دهند. با این دستگاه، من توانستم تصویر را با وضوح بالا و در اندازه‌ی یک پرده‌ی سینما ببینم. همچنین همزمان به بررسی اسکن‌های بیمار و مدل‌های سه‌بعدی دسترسی داشته باشم.»

او ویدئویی از این عمل جراحی را با سرعت بالا در یوتیوب منتشر کرده است تا دید جراح هنگام استفاده از اپل ویژن پرو را به نمایش بگذارد. دکتر گوباتو می‌توانسته همزمان یادداشت‌ها، اشعه‌ی ایکس بیمار و تصویر زنده‌ی دوربین را به طور واضح مشاهده کند.

در این جراحی از اپلیکیشنی به نام MyMako نیز استفاده شده است. این برنامه‌ی سه‌بعدی به پزشکان اجازه می‌دهد تا پیش از عمل، مدل‌هایی از جراحی موردنظر ایجاد کنند و در طول عمل به این مدل‌های سه‌بعدی دسترسی داشته باشند.

با وجود استفاده‌ی قبلی از اپل ویژن پرو در جراحی‌های انگلستان و حالا برزیل، فروش این محصول فعلا فقط در آمریکا امکان‌پذیر است. به زودی انتظار می‌رود عرضه‌ی این محصول در کشورهای دیگر، احتمالا شامل چین، اعلام شود.

نظر شما درباره هدست اپل چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید