گفته می‌شود اولین قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 اپل از سرورهای ابری استفاده نمی‌کنند

گفته می‌شود اولین قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 اپل از سرورهای ابری استفاده نمی‌کنند

اولین مجموعه ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید اپل که برای iOS 18 برنامه‌ریزی شده است، طبق گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، به هیچ وجه به سرورهای ابری متکی نخواهد بود.

مارک گورمن در بخش پرسش و پاسخ خبرنامه Power On خود گفت: «در حالی که جهان منتظر رونمایی بزرگ هوش مصنوعی اپل در 10 ژوئن است، به نظر می رسد موج اولیه ویژگی ها به طور کامل روی دستگاه کار می کنند. این بدان معناست که هیچ جزء پردازش ابری در مدل زبان بزرگ شرکت، نرم افزاری که قابلیت های جدید را تامین می کند، وجود ندارد.»

بر اساس گزارش گورمن، اپل احتمالا همچنان برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی مبتنی بر ابر را که توسط جمینای گوگل یا ارائه‌دهنده دیگری تامین می‌شود، ارائه خواهد کرد. گفته می‌شود اپل در مورد مشارکت‌های بالقوه هوش مصنوعی با شرکت‌هایی مانند گوگل، OpenAI و بایدو چین مذاکره کرده است. انتظار نمی رود iOS 18 شامل چت بات شبیه ChatGPT خود اپل باشد، اما مشخص نیست که آیا گوگل جمینای یا چت بات دیگری به طور مستقیم در iOS 18 ادغام شود.

با توجه به اینکه تحلیلگران زنجیره تامین اپل مانند مینگ-چی کوئو و جف پو گفته اند که این شرکت به طور فعال در حال خرید سرورهای هوش مصنوعی است، این احتمال وجود دارد که اپل در آینده برخی از ویژگی های هوش مصنوعی تولیدکننده مبتنی بر ابر خود را ارائه دهد.

گزارش شده است که iOS 18 دارای ویژگی های جدید هوش مصنوعی برای ابزار جستجوی Spotlight آیفون، سیری، سافاری، میانبرها، Apple Music، Messages، Health ، Numbers، Pages، Keynote و موارد دیگر است. گورمن پیش از این گزارش داده بود که هوش مصنوعی تولیدکننده توانایی سیری را در پاسخ به سوالات پیچیده‌تر بهبود می‌بخشد و به برنامه Messages اجازه می‌دهد تا جملات را به طور خودکار تکمیل کند.

انتظار می‌رود اپل iOS 18 و سایر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان WWDC که از 10 تا 14 ژوئن برگزار می‌شود، رونمایی کند.

نظر شما درباره اولین قابلیت‌های هوش مصنوعی چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید