ایلان ماسک به کنسل شدن پروژه Apple Car با دو اموجی پاسخ داد

ایلان ماسک به کنسل شدن پروژه Apple Car با دو اموجی پاسخ داد

همانطور که احتمالا می‌دانید با گزارش منتشر شده توسط بلومبرگ پروژه خودروی خودران اپل پس از یک دهه متوقف شد! حالا تنها چند ساعت پس از انتشار این خبر، ایلان ماسک در پستی در اپلیکیشن X (توییتر سابق) به این اتفاق با استفاده از دو اموجی “🫡 🚬” پاسخ داده است! در ادامه با آلفا لیکز در بررسی واکسن ایلان ماسک به لغو این پروژه همراه باشید.

در اموجی ابتدایی استفاده شده توسط ایلان ماسک شاهد سلام نظامی و احترام می‌باشیم احتمالا ایلان ماسک برای تلاش اپل جهت ورود به این حوزه و ساخت خودروی خودران اپل احترام ویژه‌ای قائل است.

اما در اموجی دوم نیز اموجی سیگار است و احتمالا به معنای این است که اپل دیگر برروی پروژه تایتان کار نمی‌کند و ایلان ماسک می‌تواند نفس عمیقی بکشد. و یا وی این مورد را می دانسته است که ارزش تولید خودروی خودران برای کمپانی ها بیش از یک تریلیون دلار است.

کمپانی ای که روزهایی توسط شخصی خلاق رهبری می‌شد و در صنعت همواره حرف های زیادی برای گفتن داشت، توسط فردی محتاط رهبری می‌شود که به عقیده وی هدست های واقعیت افزوده و خودرو های خودران آینده تکنولوژی می‌باشند. درحالی که هم اکنون اپل از ترند این روز های بازار یعنی هوش مصنوعی، به ویژه هوش مصنوعی مولد جا مانده است. اپل اکنون در تلاش است تا به چیزی برسد که استیو جابز خیلی قبل از اینکه کسی نام OpenAI را بشنود، روی آن تمرکز کرده بود!

داستان استیو جابز و سیری

استیو جابز سیری را در آوریل 2010 خریداری کرد. استیو جابز هرگز سیری را نادیده نمی گرفت و اجازه نمی داد توسعه سیری برای بیش از یک دهه طول بکشد. استیو جابز سال‌ها قبل از دیگر کمپانی ها، سیری را به اولین دستیار صوتی هوش مصنوعی مولد تبدیل می‌کرد.

مشخص است که اپل امروزه به اندازه زمان استیو جابز خلاق نمی‌باشد، اما این شرکت به لطف ایده های استیو جابز و مدیریت بعدی تیم کوک در مورد عرضه محصولات که در دوران استیو جابز طراحی برنامه ریزی شده بود (اپل واچ و اپل ویژن پرو نیز هر دو در دروان استیو جابز مطرح‌شده بودند)، اکنون بیش از اندازه کافی سرمایه دارد تا کم‌کاری های تیم کوک را پوشش دهد.

احتمالا تا زمانی که اپل رهبر آینده‌نگری دیگری پیدا کند (البته تاریخچه اپل نشان داده‌ است که مدیرعامل بعدی این کمپانی ممکن است خیلی بدتر از مدیرعامل فعلی، یعنی تیم کوک باشد)، این شرکت می‌تواند فرصت‌هایی مثل هوش مصنوعی مولد را از دست بدهد، این کمپانی به نظر می‌رسد درحال حاضر نیز این فرصت ها را از دست داده است. البته اپل با استفاده از سرمایه زیاد خود می‌تواند به رقبا برسد و در حالت ایده‌آل، از رقبای خود پیشی بگیرد و یا هم‌سطح آن ها ظاهر شود. این کمپانی بدنبال جبران غیبت خود در حوزه هوش مصنوعی می‌باشد و به احتمال زیاد تلاش‌ های این برند در ماه ژوئن، در WWDC 2024 با معرفی آیفون‌ ها (و آیپدها، اپل‌واچ‌ها و…) مجهز به هوش مصنوعی مولد و دیگر قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی جدید این شرکت بتواند در این حوزه نیز حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

نظر شما درباره واکنش ایلان ماسک به کنسل شدن پروژه خودروی خودران اپل چیه؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید