شایعات ایرپادز 4: هر آنچه تاکنون از این محصول می‌دانیم!

شایعات ایرپادز 4: هر آنچه تاکنون از این محصول می‌دانیم!

شرکت اپل تقریبا سه سال پیش نسل سوم ایرپادز را معرفی کرد و حالا قرار است مدل کاملا جدیدی با پیشرفت‌ها و ویژگی‌های تازه در اواخر سال جاری عرضه شود. در ادامه با نگاهی به شایعات مرتبط با ایرپادز 4 در آلفا لیکز همراه باشید!

بسیاری از تغییرات و بهبودهای نسل سوم ایرپادز پیش از آن در نسل اول ایرپادز پرو معرفی شده بودند. بنابراین به نظر می‌رسد بسیاری از به‌روزرسانی‌های ایرپادز 4 تحت تاثیر نسل دوم ایرپادز پرو قرار خواهند گرفت. بهترین نشانه‌هایی که تا به حال در مورد انتظاراتمان از این محصول جدید داریم از گزارش «مارک گورمن» خبرنگار بلومبرگ به دست آمده است.

احتمال عرضه دو مدل ایرپادز 4

طبق شایعات، اپل مشغول کار روی دو نسخه از نسل چهارم ایرپادز است که قیمت‌های متفاوتی دارند. ظاهرا هدف این شرکت جایگزین کردن ایرپادز نسل سوم و ایرپادز ارزان‌تر نسل دوم است که همچنان به فروش می‌رسند. در حال حاضر، تفاوت چندانی بین ایرپادز ۲ و ۳ به جز طراحی‌شان وجود ندارد.

گفته می‌شود مدل رده‌بالاتر ایرپادز 4 از قابلیت حذف نویز فعال (ANC) و یک بلندگو روی کیس شارژ برخوردار خواهد بود که برای سهولت در پیدا کردن آن صدایی پخش می‌کند. هر دوی این ویژگی‌ها تا به امروز مختص ایرپادز پرو بوده‌اند.

شایعه شده ایرپادز نسل بعدی از طراحی به‌روزرسانی‌شده‌ای بهره می‌برد که ترکیبی از ایرپادز فعلی و ایرپادز پرو است و ساقه‌های آن کمی کوتاه‌تر شده‌اند. انتظار می‌رود که ایرپادز 4 راحت‌تر در گوش قرار بگیرند اما هنوز مشخص نیست که اپل از سری‌های سیلیکونی برای آن‌ها استفاده خواهد کرد یا خیر.

چیپ H2

یکی از جنبه‌های کلیدی که احتمالا از ایرپادز پرو نسل دوم به نسل بعدی ایرپادز منتقل خواهد شد، چیپ H2 است. در حال حاضر، هر دوی ایرپادز نسل دوم و سوم از چیپ H1 استفاده می‌کنند.

اپل می‌گوید چیپ H2 زمانی که با درایور صوتی کم‌تحریف جدید و آمپلی‌فایر سفارشی در ایرپادز پرو همراه شود، «تجربه‌ای صوتی استثنایی» ارائه می‌دهد. ایرپادز پرو تا حدی به لطف بهبودهای صوتی محاسباتی که توسط چیپ H2 تسهیل می‌شود، باس عمیق‌تر و صدای شفاف‌تری در گستره وسیع‌تری از فرکانس‌ها ارائه می‌دهد، بنابراین به نظر می‌رسد ارتقاهای مشابهی به احتمال زیاد برای ایرپادز 4 هم در نظر گرفته شوند.

با وجود چیپ H2، شاید شاهد بهبودهایی در صدای فراگیر شخصی‌سازی‌شده، جفت شدن سریع‌تر با دستگاه‌ها و سوییچ کردن بین آن‌ها، و نمایشگر همیشگی وضعیت باتری باشیم.

در ایرپادز پرو، چیپ H2 با اتصال بلوتوث ۵.۳ همراهی می‌شود. بسیاری از محصولات اپل حالا از بلوتوث ۵.۳ بهره می‌برند، پس به احتمال زیاد نسل چهارم ایرپادز هم از این ارتقا برخوردار خواهد شد. بلوتوث ۵.۳ سرعت و ثبات بیشتری در اتصال با لوازم جانبی بلوتوثی ارائه می‌دهد و همچنین از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر است که می‌تواند به عمر باتری طولانی‌تر کمک کند.

چیپ H2

عمر باتری بیشتر با ایرپادز 4

چیپ H2 نسبت به چیپ H1 موجود در ایرپادز نسل دوم و سوم، کم‌مصرف‌تر است. در ایرپادز پرو، چیپ H2 و بلوتوث ۵.۳ با فعال بودن قابلیت حذف صدای مزاحم، یک ساعت و نیم زمان گوش دادن بیشتر نسبت به نسل قبل ارائه می‌دهند. با اعمال این مورد روی ایرپادزهای معمولی، عمر باتری می‌تواند از ۵ ساعت به حدود ۶ ساعت و نیم افزایش یابد.

همچنین این احتمال وجود دارد که دو مدل ایرپادز 4 کنترل‌های لمسی برای کم و زیاد کردن صدا به دست بیاورند، شبیه به ایرپادز پرو. برای کم و زیاد کردن صدا، کاربران تنها کافیست انگشت شست خود را روی ساقه هر ایرپاد قرار داده و با انگشت اشاره روی ناحیه‌ی کوچک کنترل لمسی به سمت بالا یا پایین بکشند.

کنترل‌های لمسی برای کم و زیاد کردن صدا

با این حال، اپل ممکن است کنترل‌های روی دستگاه را یک ویژگی رده‌بالا بداند که تنها برای ایرپادز پرو و ایرپادز مکس در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که نسل چهارم ایرپادز همچنان ممکن است این قابلیت را نداشته باشد.

همچنین به احتمال زیاد کیس شارژ MagSafe چندین بهبود دریافت می‌کند تا با قابلیت «پیدا کردن» (Find My) عمیق‌تر یکپارچه شود. نسل دوم ایرپادز پرو دو ویژگی کلیدی در این زمینه معرفی کرد: تراشه U1 برای ردیابی دقیق و یک بلندگوی داخلی.

در حال حاضر، آیفون یا آیپد شما می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن «پیدا کردن» (Find My) به شما در جهت‌یابی برای پیداکردن ایرپادزها کمک کنند، اما این تجربه در مدل‌های فعلی محدود است و تنها نشان می‌دهد که ایرپادزها در نزدیکی قرار دارند یا خیر. تراشه U1 به آیفون شما این امکان را می‌دهد که یک فلش جهت‌دار به سمت ایرپادزهایتان نمایش دهد و همچنین مسافت تقریبی آن‌ها را با شما اعلام کند و حتی پیامی دهد که آیا آن‌ها در طبقه‌ی دیگری قرار دارند یا خیر.

استفاده از بلندگو در کیس شارژ ایرپادز 4

به طور مشابه، هم‌اکنون می‌توانید برای پیدا کردن ایرپادزها روی آن‌ها صدا پخش کنید، اما این صدا از طریق خود ایرپادها پخش می‌شود. اگر ایرپادها داخل کیس شارژ باشند، به احتمال زیاد صدا بسیار خفه خواهد شد. اپل با جدیدترین ایرپادز پرو، یک بلندگو به خود کیس شارژ اضافه کرد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا هشدار موقعیت مکانی ایرپادزهای خود را با صدای واضح‌تری بشنوند و حتی زمانی که کیس جدا از ایرپادهاست آن را پیدا کنند. انتظار می‌رود همین بلندگو در نسل بعدی ایرپادهای معمولی در نسخه رده‌بالای آن‌ها وجود داشته باشد.

همچنین لازم به ذکر است که حلقه‌ی اتصال بند در ایرپادز پرو به عنوان آنتن برای تراشه U1 عمل می‌کند، بنابراین اگر ایرپادهای نسل بعدی ردیابی دقیق را ارائه دهند، این قابلیت کوچک نیز می‌تواند به آن‌ها اضافه شود.

سازگاری با شارژر اپل واچ

نسل سوم ایرپادز می‌تواند از طریق MagSafe، شارژر بی‌سیم Qi یا کابل Lightning شارژ شود. اپل با جدیدترین مدل ایرپادز پرو، قابلیت استفاده از شارژر اپل واچ را به عنوان یک روش شارژ اضافی اضافه کرد.

سازگاری با شارژر اپل واچ

به نظر نمی‌رسد اپل فناوری‌های شارژ را ویژگی‌های انحصاری مدل‌های «پرو» در نظر بگیرد، بنابراین به نظر می‌رسد که این روش شارژ اضافی به عنوان یک قابلیت کاربردی اولیه به نسل چهارم ایرپادز اضافه شود تا انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه دهد.

طبق گفته‌ها، اپل در به‌روزرسانی نرم‌افزاری که سال آینده ارائه می‌شود، قابلیت سمعک را اضافه خواهد کرد که به ایرپادزها اجازه می‌دهد به عنوان جایگزینی برای سمعک‌های سنتی، به عنوان یک سمعک بدون نسخه (OTC) عمل کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال ۲۰۲۲ استفاده از سمعک‌های OTC را تایید کرد که راه را برای بازاریابی ایرپادز به عنوان وسیله‌ای برای کم‌شنوایی توسط اپل هموار کرد. همچنین گفته می‌شود که اپل قصد دارد تست‌های شنوایی را ارائه دهد تا به کاربران ایرپادز بگوید که آیا دچار کم‌شنوایی هستند یا خیر.

 انتظار می‌رود که ایرپادز 4، مانند جدیدترین مدل‌های آیفون و ایرپادز پرو دارای پورت USB-C، برای شارژ باشد.

تاریخ عرضه ایرپادز 4

شایعات حاکی از آن است که نسل چهارم ایرپادز در سپتامبر یا اکتبر ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.

نظر شما درباره شایعات ایرپادز 4 چیه؟

جدیدترین مطالب

در آلفا لیکز ثبت نام کنید

برای دسترسی به تمام امکانات و بخش های سایت “عضو آلفا لیکز” بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید