اولین قاب‌های آیفون 16، چیدمان عمودی جدید دوربین پشتی را نشان می‌دهند

اولین قاب‌های آیفون 16، چیدمان عمودی جدید دوربین پشتی را نشان می‌دهند

عکس‌هایی از اولین قاب‌های آیفون 16 به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است که پیش‌نمایشی دیگر از چیدمان عمودی جدید دوربین پشتی در آیفون 16 و 16 پلاس استاندارد ارائه می‌دهد در ادامه با آلفا لیکز همراه باشید.

طی چند ماه گذشته، اپل در حال آزمایش طرح‌های مختلف برآمدگی دوربین برای مدل‌های استاندارد iPhone 16 بوده است که همه آن‌ها دارای چیدمان عمودی دوربین هستند.

آخرین نمونه اولیه دارای همان چیدمان با دو حلقه دوربین جداگانه برای دوربین‌های واید و فوق عریض است که درون یک سطح برجسته به شکل قرص قرار گرفته‌اند، که نشان می‌دهد اپل از مدل‌های قدیمی‌تر آیفون مانند آیفون X الهام گرفته است. میکروفون در کنار لنزها قرار دارد، در حالی که فلاش دوربین در پشت دستگاه و خارج از برآمدگی قرار گرفته است.

با چیدمان عمودی دوربین، انتظار می‌رود اپل قابلیت Spatial Video را به مدل‌های استاندارد آیفون 16 و 16 پلاس بیاورد.

مدل‌های فعلی آیفون 15 دارای چیدمان مورب دوربین هستند و قادر به ضبط ویدیوی فضایی نیستند، ویژگی که به مدل‌های iPhone 15 Pro و هدست Vision Pro محدود شده است.

علاوه بر طراحی به روز شده برآمدگی دوربین، نمونه‌های اولیه اخیر آیفون 16 همچنین دارای دکمه Action مشابه دکمه‌ای هستند که در iPhone 15 Pro استفاده می‌شود و یک دکمه ثبت حساس به فشار برای فیلمبرداری افقی که با فریم دستگاه هم‌سطح است. در واقع، شکافی برای دکمه ثبت در آخرین قاب‌ها دیده می‌شود.

وجود قاب‌ها در این مرحله اولیه لزوماً تأیید نمی‌کند که اپل این طراحی را برای iPhone 16 انتخاب کرده است. سازندگان قاب‌های شخص ثالث نیز اغلب طرح‌های اولیه قاب خود را برای آیفون‌های آینده بر اساس شایعات و افشاگری‌ها بنا می‌کنند، بنابراین ممکن است این تصاویر طراحی نهایی نباشند. با این حال، نشت‌های مداوم اخیر نشان می‌دهد که اپل اکنون طراحی آیفون 16 امسال را نهایی کرده است.

انتظار می‌رود اپل سری آیفون 16 را در ماه سپتامبر عرضه کند.

نظر شما درباره اولین عکس قاب این گوشی چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید