آموزش گرفتن اسکرین شات تمام صفحه ای در آیفون

آموزش گرفتن اسکرین شات تمام صفحه ای در آیفون

گرفتن اسکرین شاتی از یک صفحه وب طولانی در آیفون یا آیپد شما و ویرایش آن برای حفظ اطلاعات مورد نظرتان، به طرز شگفت انگیزی ساده است. در ادامه با معرفی روش گرفتن اسکرین شات تمام صفحه ای در آیفون با آلفا لیکز همراه باشید!

هنگامی که یک اسکرین شات در آیفون یا آیپد خود میگیرید، تصویری که در ابتدا ایجاد می شود به نظر می رسد فقط بخش قابل مشاهده صفحه وب در آن لحظه باشد، یعنی فقط قسمتی که روی صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می شود ثبت می‌شود. با این حال، مقالات و صفحات اصلی وب سایت ها معمولاً “طولانی تر” هستند و تا زمانی که به پایین اسکرول نکنید، همچنان ادامه دارند.

در واقع، اسکرین شاتی که با آیفون گرفته می شود، کل صفحه وب سایت را بدون توجه به طول آن و فقط باتوجه به سایز صفحه نمایش شما ثبت می کند. شما باید بعداً انتخاب کنید که اسکرین شات تمام صفحه ای را می خواهید، اما پس از انتخاب، می توانید به راحتی اسکرین شات را پس از گرفتن آن ویرایش کنید و آن را به هر بخشی که می خواهید برش دهید.

روش گرفتن اسکرین شات تمام صفحه ای در آیفون خود:

برای گرفتن اسکرین شات با استفاده از آیفون، دکمه افزایش صدا و دکمه پاور را به طور همزمان برای چند لحظه کوتاه فشار دهید. صفحه نمایش برای نشان دادن موفقیت شما “چشمک” می زند و یک تصویر کوچک از محتوای قابل مشاهده صفحه نمایش در گوشه پایین سمت چپ آیفون شما ظاهر می شود. اگر روی آن ضربه نزنید یا آن را به سمت چپ بکشید، پس از چند ثانیه از کادر نمایشگر گوشی شما خارج می شود.

اما اگر به جای اینکار، روی اسکرین شات ثبت شده کوچک ضربه بزنید، به حالت ویرایش آن منتقل می‌شوید. در اینجا شما چند ابزار ویرایش را در بالای تصویر و دو گزینه را درست زیر ابزارها خواهید دید: “Screen” و “Full Page”.

اگر فقط قصد داشتید چیزی را در مکان قابل مشاهده صفحه نمایش در زمان گرفتن اسکرین شات ثبت کنید، می توانید روی ابزار “Crop” ضربه بزنید تا هر چیزی را که نمی خواهید حذف کنید، سپس روی دکمه “Done” ضربه بزنید و محل ذخیره آن را انتخاب کنید. می توانید آن را در برنامه Photos، برنامه Files ذخیره کنید یا یک یادداشت سریع با تصویر در آن ایجاد کنید.

شما همچنین گزینه “کپی و حذف” را دارید، به این معنی که تصویر اسکرین شات را در کلیپ بورد ذخیره کنید اما اسکرین شات واقعی را حذف کنید، یا اسکرین شات را به طور کامل حذف کنید. گزینه های تصویر “Full Page” کمی متفاوت است: می توانید آن را در Photos ذخیره کنید، به عنوان PDF در Files ذخیره کنید، یا فقط کپی و سپس آنرا حذف کنید و یا در آخر آنرا به طور کامل حذف کنید.

اگر می خواهید کل صفحه را ثبت کنید، فقط روی گزینه “Full Page” ضربه بزنید. یک تصویر کوچک بلند، باریک و بسیار کوچک از کل تصویر در سمت راست مشاهده خواهید کرد، در حالی که اسکرین شات شما در سمت چپ باقی می ماند. این ابزارها در صورت کار با iPad نیز در دسترس شما خواهند بود.

ویرایش اسکرین شات تمام صفحه ای در آیفون یا آیپد

ویرایش اسکرین شات تمام صفحه ای:

می توانید با حرکت دادن ناحیه برجسته تصویر کوچک به پایین اسکرین شات اسکرول کنید تا ببینید که آیا می خواهید چیزی را کراپ کنید یا خیر. ابزارهای بالای صفحه به شما امکان می دهند تا اقدامات ویرایش خود را لغو یا دوباره انجام دهید، تصویر را حذف کنید یا آن را شیر کنید.

هنگامی که می خواهید اسکرین شات تمام صفحه ای را ذخیره کنید، فقط روی دکمه “Done” در سمت چپ نوار ابزار موجود در این صفحه ضربه بزنید. گزینه ای برای ذخیره آن در Photos یا ذخیره نسخه PDF در برنامه Files دریافت خواهید کرد، جایی که از شما پرسیده می شود که می خواهید آن را در کدام قسمت از فایل های iCloud خود نگه دارید.

مانند گزینه “اسکرین شات”، می توانید از آیکون “Send” برای ایمیل، ارسال در پیام ها، AirDrop و ارسال اسکرین شات تمام صفحه خود به افراد خاص، شبکه های اجتماعی مورد علاقه خود یا افزودن به Notes استفاده کنید. به طور پیش فرض، اسکرین شات ها و اسکرین شات های تمام صفحه به عنوان فایل های .png  ذخیره می شوند که یک فرمت RGB raster است.

آیا با روش های معرفی شده تونستید اسکرین شات تمام صفحه ای بگیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید