سیستم عامل iOS 17.5 به کاربران آیفون در اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا برنامه ها را از وب سایت ها دانلود کنند!

سیستم عامل iOS 17.5 به کاربران آیفون در اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا برنامه ها را از وب سایت ها دانلود کنند!

امروز اولین نسخه آزمایشی iOS 17.5 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد و همانطور که انتظار می رفت، این به‌روزرسانی امکان دانلود برنامه‌ها از وب‌سایت‌های توسعه‌دهنده را در اتحادیه اروپا فراهم می‌کند.

در iOS 17.4، اپل برای انطباق با قانون بازارهای دیجیتال، به توسعه‌دهندگان اجازه داد تا برنامه‌های خود را از طریق اپ استور های جایگزین در اتحادیه اروپا ارائه دهند. اپل در ابتدا قصد داشت که برنامه‌ها فقط از طریق این استور ها در دسترس باشند، اما در ماه مارس، اپل اعلام کرد که در واقع پشتیبانی از دانلود برنامه‌ها را به طور مستقیم از وب‌سایت‌ها اضافه می‌کند.

برای ارائه یک برنامه برای دانلود در نسخه آزمایشی iOS 17.5 از وب سایت در اتحادیه اروپا، توسعه دهندگان باید معیارهای خاصی را رعایت کنند. توسعه‌دهندگان باید به مدت دو سال یا بیشتر عضو برنامه توسعه‌دهنده اپل باشند و برنامه‌ای با بیش از یک میلیون نصب اولیه در iOS در اتحادیه اروپا در سال گذشته داشته باشند. سایر الزامات شامل فرآیند تأیید اپل و انتشار سیاست‌های شفاف جمع‌آوری داده می‌شود.

اپل یک API در اختیار توسعه‌دهندگان مجاز قرار می‌دهد که به آن‌ها امکان می‌دهد برنامه‌های خود را برای دانلود از طریق وب ارائه دهند. برنامه‌هایی که به این روش دانلود می‌شوند، می‌توانند پشتیبان‌گیری، بازیابی، به‌روزرسانی و موارد دیگر را انجام دهند.

این اولین بار است که اپل دانلود مستقیم برنامه از وب سایت را تایید می کند. پشتیبانی از این ویژگی به برنامه‌هایی مانند Spotify، Fortnite و سایر برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا در صورت موافقت توسعه‌دهندگان این برنامه‌ها با شرایط اپل، مستقیماً روی آیفون‌ها دانلود شوند.

برنامه‌هایی که از طریق وب ارائه می‌شوند نیازی به پرداخت هیچ کمیسیونی به اپل ندارند، اما مشمول هزینه فناوری هسته‌ای ۰.۵۰ یورو هستند.

همانطور که در مورد استور جایگزین، دانلود برنامه از وب فقط در اتحادیه اروپا تحت شرایط DMA در دسترس است. توجه داشته باشید که برنامه‌ها فقط به این روش در آیفون قابل دانلود هستند زیرا این تغییرات برای iPad اعمال نمی‌شوند.

 

نظر شما درباره نسخه آزمایشی iOS 17.5 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید