طبق گزارش‌ها، سیستم‌عامل iOS 18 قابلیت‌های رونوشت و خلاصه‌سازی صوت مبتنی بر هوش مصنوعی را به همراه خواهد داشت!

طبق گزارش‌ها، سیستم‌عامل iOS 18 قابلیت‌های رونوشت و خلاصه‌سازی صوت مبتنی بر هوش مصنوعی را به همراه خواهد داشت!

اپل پیش از این هم در زمینه‌ی رونوشت صدا با نتایج مختلفی کار کرده است. رونوشت پادکست‌های اپل مثال خوبی از عملکرد موفق است اما رونوشت پیغام‌های صوتی همچنان کیفیت پایینی دارد. با این حال، بر اساس گزارش جدیدی، نسخه‌ی بعدی آی او اس یعنی iOS 18 مجموعه‌ای از قابلیت‌های رونوشت و خلاصه‌سازی صدا در کل سیستم را ارائه می‌کند که همگی با هوش مصنوعی کار می‌کنند.

استفاده از هوش مصنوعی در بخش یادداشت‌ها و ضبط صوت iOS 18

مارکو زیوکوویچ در AppleInsider گزارش می‌دهد:

افرادی که با این موضوع آشنایی دارند به ما گفته‌اند که اپل روی قابلیت خلاصه‌سازی مبتنی بر هوش مصنوعی و همچنین بهبود قابل توجه رونوشت صدا برای چندین سیستم‌عامل نسل بعد خود کار می‌کند. انتظار می‌رود این قابلیت‌های جدید باعث افزایش قابل توجه کارایی برای کاربران برنامه‌های اصلی مانند یادداشت‌ها، ضبط صوت و دیگر برنامه‌ها شود.

به نظر می‌رسد این قابلیت‌ها می‌توانند یکی از قوی‌ترین دلایل برای ادغام هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف سیستم‌عامل‌های اپل باشند.

رونوشت محتوای صوتی و همچنین دریافت خلاصه‌سازی هوش مصنوعی از این محتوا، دو قابلیت بسیار کاربردی هستند که می‌توانند در وقت کاربران صرفه‌جویی کنند.

اگر همه چیز به درستی کار کند، دانشجویان می‌توانند سخنرانی‌ها را ضبط کنند و به سرعت و به راحتی از طریق رونوشت، نکات کلیدی را مرور کنند. همچنین، می‌توان جلسات ضبط‌شده‌ی کاری را برای یادآوری مفید از مباحث مطرح‌شده خلاصه‌سازی کرد.

اگر این موارد با هوش واقعی انجام شوند، می‌توانند بهبودی معنادار در زندگی کاربران ایجاد کنند. این قابلیت‌ها قطعا برای آیفون مناسب هستند اما به نظر من می‌توانند به‌عنوان نقاط قوت جذابی برای توانایی‌های هوش مصنوعی در آیپد پرو M4 هم به کار روند.

به نظر می‌رسد برنامه Notes  و Voice Memos دو برنامه‌ی عالی برای ادغام این قابلیت‌ها هستند اما کنجکاویم بدانیم در چه بخش‌های دیگری کاربرد خواهند داشت.

تنها یک ماه تا WWDC فاصله داریم، جایی که اپل تمام جزئیات مربوط به برنامه‌های هوش مصنوعی خود را برای iOS 18، iPadOS 18، macOS و موارد دیگر فاش خواهد کرد!

نظر شما درباره ویژگی های هوش مصنوعی iOS 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید