قابلیت‌های هوش مصنوعی احتمالی برای سیری، Spotlight و سایر بخش‌ها در iOS 18

قابلیت‌های هوش مصنوعی احتمالی برای سیری، Spotlight و سایر بخش‌ها در iOS 18

طبق گزارش اخیر وبسایت AppleInsider، به نظر می‌رسد قابلیت‌های سیستمی اپل مانند سیری و جستجوی Spotlight قرار است ویژگی‌های هوش مصنوعی (AI) جدیدی دریافت کنند که بر روی چندین اپلیکیشن مثل Messages، Mail و Safari کار می‌کنند.

به نظر می‌رسد سافاری ابزاری به نام «مرور هوشمند» (Intelligent Browsing) برای خلاصه کردن متن صفحات وب دریافت کند که به کاربران امکان می‌دهد خلاصه‌ای کوتاه از هر صفحه وب را مشاهده کنند. همچنین، دستیار صوتی سیری نیز ممکن است قابلیت مشابهی برای پیام‌ها (Messages) دریافت کند. ظاهراً فناوری هوش مصنوعی اپل قادر به تجزیه و تحلیل محتوای پیام‌ها و تولید پاسخ‌های مرتبط خواهد بود.

جستجوی Spotlight نیز با نتایج هوشمندتر و مرتب‌سازی بهبودیافته که از طریق برنامه‌هایی مانند مخاطبین و تقویم برای تولید پاسخ‌ها استفاده می‌کند، ارتقا خواهد یافت.

مورد مهم این است که ابزارهای هوش مصنوعی اپل بر روی خود دستگاه اجرا می‌شوند و می‌توانند بدون پردازش ابری پاسخ تولید کنند تا حریم خصوصی کاربران به حداکثر برسد و تأخیرها به حداقل برسند.

به نظر می‌رسد پاسخ‌ها و خلاصه‌های پیشرفته‌تر به پردازش سمت سرور نیاز داشته باشند. انتظار می‌رود اپل مجموعه ویژگی‌های هوش مصنوعی را در رویداد WWDC ماه ژوئن، زمانی که پیش‌نمایش به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم‌عامل‌های خود را ارائه می‌کند، رونمایی کند.

نظر شما درباره قابلیت‌های هوش مصنوعی آی او اس 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید