قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد در iOS 18 ممکن است به‌صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار گیرند

قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد در iOS 18 ممکن است به‌صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار گیرند

طبق گزارش بلومبرگ، به احتمال زیاد قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی در iOS 18 به‌صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این موضوع به کاربرانی که نسبت به این تکنولوژی تردید دارند اجازه می‌دهد تا از آن استفاده نکنند.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال مذاکره با OpenAI برای به‌کارگیری تکنولوژی ChatGPT در iOS 18 و سایر سیستم‌عامل‌های خود است. انتظار می‌رود این همکاری هفته آینده در کنفرانس WWDC رسماً اعلام شود. با این حال، ظاهرا تصمیم برای چراغ سبز نشان دادن به این همکاری به سادگی گرفته نشده است. مدیران اپل نگران آسیب به اعتبار خود در صورت بروز مشکل با یک «چت‌بات یاغی» هستند و حتی برخی کارمندان اپل نیز به گفته گزارش، تمایلی فلسفی به قرار دادن یک چت‌بات در نرم‌افزارهای خود ندارند.

با این وجود، اپل در نهایت بر این باور است که مشتریان انتظار دارند این شرکت از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده کند. اپل همچنین اعتقاد دارد که با برون‌سپاری بخش چت‌بات، می‌تواند خود را از هرگونه پیامد جنجالی احتمالی دور نگه دارد و با اختیاری کردن قابلیت‌های هوش مصنوعی، به کاربران حق انتخاب استفاده یا عدم استفاده از آن‌ها را بدهد.

اپل همچنین در حال مذاکره با گوگل برای به‌کارگیری تکنولوژی «جمینای» در سیستم‌عامل‌های خود است. بر اساس این گزارش، اپل این مذاکرات را به صورت موردی انجام می‌دهد و ممکن است در نهایت مجموعه‌ای از چت‌بات‌های شرکت‌های مختلف را در سیستم‌عامل‌های خود ارائه دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل پس از برخورد مشکل در بخش تحقیق و توسعه هوش مصنوعی خود، به دنبال همکاری با یک شرکت دیگر برای ارائه قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی بوده است. اپل روی مدل زبان بزرگ (LLM) خود که الگوریتم زیربنایی هوش مصنوعی مولد است، کار می‌کرده است. مدل اپل می‌توانست قابلیت‌های اولیه‌ای مانند تبدیل گفتار به متن، ویرایش عکس، قابلیت‌های جدید جستجوی سافاری و پاسخ‌های خودکار برای ایمیل و پیام‌ها را ارائه دهد. با این حال، به گفته گزارش‌ها، اپل «از همان ابتدا» متوجه شد که رقبایی مانند گوگل و OpenAI در زمینه چت‌بات‌ها و دستیارهای هوشمند بسیار جلوتر هستند.

به احتمال زیاد، کارهای LLM اپل در iOS 18 به قابلیت‌های جدید سیری محدود خواهد شد. انتظار می‌رود دستیار مجازی سیری برای اولین بار بتواند تک‌تک قابلیت‌های درون برنامه‌ها را کنترل کند. این قابلیت‌ها به صورت درون-دستگاهی کار خواهند کرد و قابلیت‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی به سرورهای ابری متکی خواهند بود. این احتمالا جایی است که تکنولوژی OpenAI به کار گرفته خواهد شد. با وجود این، گفته می‌شود که اپل توافق با OpenAI را به عنوان یک راه‌حل موقت در نظر می‌گیرد و همچنان به کار روی تکنولوژی هوش مصنوعی مولد خود ادامه خواهد داد.

طبق گزارش امروز، اپل در تحقیقات هوش مصنوعی خود فراتر از چت‌بات‌ها را می‌بیند و قصد دارد از LLMها برای کمک به راه‌اندازی دو دستگاه رباتیک که به صورت مخفیانه در حال توسعه است، استفاده کند. گفته می‌شود این دستگاه‌ها شامل بازوی رباتیک رومیزی با نمایشگری شبیه به آی‌پد و یک ربات سیار که می‌تواند کاربران را دنبال کند و به نیابت از آن‌ها کارهایشان را انجام دهد، می‌شوند. همچنین اپل قصد دارد در ایرپادهای آینده دوربین و قابلیت‌های هوش مصنوعی را ادغام کند.

نظر شما درباره قابلیت های هوش مصنوعی آی او اس 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید