اولین نگاه احتمالی به بازطراحی به سبک visionOS در iOS 18 ممکن است با تصویری جدید از برنامه دوربین فاش شده باشد

اولین نگاه احتمالی به بازطراحی به سبک visionOS در iOS 18 ممکن است با تصویری جدید از برنامه دوربین فاش شده باشد

بر اساس ادعاها، یک منبع ناشناس قالب فریم آیفون بالا را برای MacRumors ارسال کرده است که به گفته او، آن را از یک مهندس iOS به دست آورده است. گفته می شود این قالب به عنوان بخشی از منابع طراحی اپل برای iOS 18 گنجانده شود، که به توسعه دهندگان کمک می کند تا به صورت بصری برنامه ها را با استفاده از نرم افزارهایی مانند Sketch و Photoshop طراحی کنند. البته MacRumors اعلام کرده است که نمی تواند درستی این تصویر را تأیید کند، اما به دلیل همخوانی آن با شایعات قبلی، به نظرمان ارزش به اشتراک گذاشتن را دارد بنابراین در ادامه با آلفا لیکز همراه باشید.

در ماه فوریه، وب سایت اسرائیلی The Verifier ادعا کرد که iOS 18 و iPadOS 18 دارای عناصر طراحی الهام گرفته از visionOS خواهند بود. سیستم عامل هدست Vision Pro دارای شفافیت عمق بالا با دکمه های شیشه ای و لبه های بازتابنده است.

به عنوان مثال، به نظر می رسد برنامه Apple TV در iPadOS 18 دارای همان نوار ناوبری شفاف باشد که سال گذشته در نسخه tvOS 17.2 این برنامه معرفی شد. طراحی این منو شباهت های آشکاری به visionOS دارد. طبق گزارش، اپل همچنین قصد دارد سایر منوها و برنامه های داخلی سیستم را در iOS 18، از جمله Safari، بازطراحی کند.

بروزرسانی طراحی در آی او اس 18

بروزرسانی طراحی در آی او اس 18

سابقه The Verifier در مورد شایعات اپل در طول سال ها متفاوت بوده است، اما مارک گورمن از بلومبرگ بعداً گفت که اپل در حال به روز رسانی طراحی iOS “حداقل در اوایل امسال” است. او موافق است که iOS ممکن است از این به بعد از برخی عناصر طراحی visionOS الهام بگیرد، اما گورمن انتظار یک “بازنگری کامل که منعکس کننده visionOS باشد” را ندارد. بنابراین، وسعت این بازطراحی احتمالی هنوز مشخص نیست.

در حالی که گورمن تلویحاً گفت که بازطراحی ممکن است امسال ظاهر نشود، او در نسخه نوامبر خبرنامه خود در مورد بازطراحی iOS 18 قاطعانه تر بود، جایی که گفت مدیریت ارشد اپل از iOS 18 به عنوان “جسورانه و قانع کننده” با “ویژگی ها و طراحی های کاملاً جدید” یاد کرده است.

تصویر لو رفته برنامه دوربین iOS 18، ظاهراً با این گزارش ها مطابقت دارد و بازنگری قابل توجهی از عناصر بصری اپل را مطابق با visionOS نشان می دهد، اما ممکن است این تصویر واقعی نباشد!

انتظار می رود اپل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان WWDC در 10 ژوئن، از iOS 18 رونمایی کند. اولین نسخه آزمایشی باید به زودی پس از اعلامیه در دسترس باشد. این به روز رسانی باید در کنار سری آیفون 16 در سپتامبر برای همه کاربران منتشر شود.

به روز رسانی خبر: طبق بررسی MacRumors از چندین منبع مختلف این تصویر جعلی است و رابط کاربری دوربین iOS18 را نشان نمی‌دهد!

نظر شما درباره تغییرات آی او اس 18 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید