سیری در iOS 18 با هوش مصنوعی تقویت می‌شود و به قابلیت‌های جدیدی مجهز می‌شود

سیری در iOS 18 با هوش مصنوعی تقویت می‌شود و به قابلیت‌های جدیدی مجهز می‌شود

طبق گزارش‌های اخیر، دستیار صوتی سیری در به‌روزرسانی جدید iOS 18 با استفاده از هوش مصنوعی، قابلیت‌های جدید و پیشرفته‌ای به دست خواهد آورد. این قابلیت‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا با سیری تعاملات دقیق‌تر و کارآمدتری داشته باشند و از آن برای انجام طیف وسیع‌تری از وظایف در برنامه‌های مختلف استفاده کنند.

قابلیت‌های جدید سیری با هوش مصنوعی

سیری با به‌روزرسانی iOS 18، قادر خواهد بود تا وظایف متعددی را با دقت و ظرافت بیشتری در برنامه‌های مختلف انجام دهد. این قابلیت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  • باز کردن اسناد خاص
  • جابه‌جایی یادداشت‌ها به پوشه‌های دیگر
  • ارسال یا حذف ایمیل
  • باز کردن مقالات مشخص در برنامه Apple News
  • ارسال لینک‌های وب با ایمیل
  • دریافت خلاصه از مقالات

در ابتدای امر، این قابلیت‌ها فقط برای برنامه‌های اختصاصی اپل در دسترس خواهند بود. با این حال، برنامه‌ریزی شده است تا در آینده پشتیبانی از صدها دستور مختلف برای برنامه‌های متنوع ارائه شود.

در حال حاضر، سیری به طور عمده بر اساس دستورات از پیش تعریف‌شده برای هر برنامه و میان‌برهای سیری عمل می‌کند. این موضوع محدودیت‌هایی را در عملکرد سیری ایجاد می‌کند. اما سیستم جدید با هوش مصنوعی، دانش و تسلط سیری بر عملکردهای داخلی برنامه‌ها را به طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. به این ترتیب، احتمال اینکه سیری منظور کاربر را متوجه نشود به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

سیری باهوش‌تر، انتظارات کاربران را برآورده می‌کند

سیری با هوش مصنوعی، گامی بلند در جهت تبدیل شدن به دستیار صوتی ایده‌آل و کارآمد محسوب می‌شود. این دستیار می‌تواند دستورات پیچیده‌تر را درک کند و طیف وسیع‌تری از وظایف را به طور دقیق و خودکار انجام دهد.

علاوه بر قابلیت‌های جدیدی که در iOS 18 ارائه می‌شود، گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل در حال برنامه‌ریزی برای افزودن قابلیت‌های دیگری به سیری در آینده است. یکی از این قابلیت‌ها، امکان اجرای چند دستور به طور هم‌زمان است. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند از سیری بخواهد که خلاصه‌ای از یک جلسه ضبط‌شده را تهیه کند و سپس آن را برای یکی از همکارانش ارسال کند.

این قابلیت‌ها که مدت‌ها مورد انتظار کاربران بوده است، سیری را به دستیار صوتی مدرن و کارآمدی تبدیل می‌کند که می‌تواند نیازهای مختلف کاربران را به طور کامل برآورده کند.

نظر شما درباره ویژگی های هوش مصنوعی سیری چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید