هردو مدل iPad Air و iPad Pro 2024 احتمالا دارای دوربین FaceTime با حالت افقی باشند!

هردو مدل iPad Air و iPad Pro 2024 احتمالا دارای دوربین FaceTime با حالت افقی باشند!

بر اساس شایعات منتشر شده، مدل‌های آینده‌ی بازطراحی‌شده‌ی آیپد ایر و آیپد پرو OLED ممکن است دارای یک دوربین سلفی در لبه‌ی کناری دستگاه باشند تا در حالت افقی (لندسکیپ) به صورت عمودی قرار گیرد.

در حال حاضر، مدل‌های ‌iPad Air و هر دو مدل ‌iPad Pro در خط تولید اپل دارای یک دوربین فیس‌تایم در بالای دستگاه هستند که در هنگام برقراری تماس ‌فیس‌تایم‌ در حالت افقی، دوربین را خارج از مرکز قرار می‌دهد.

به نظر می‌رسد اپل با درک این مشکل، در نسل دهم آیپد، دوربین جلو را به لبه‌ی کناری دستگاه منتقل خواهد کرد تا در حالت افقی به جای حالت عمودی قابل استفاده باشد.

استفاده از دوربین افقی در iPad Pro 2024

در ژانویه سال جاری، کدی که در iOS 17.4 فاش شده بود، نشان می‌داد که ‌iPad Pro 2024 بعدی ممکن است طراحی مشابهی را برای دوربین ‌فیس‌تایم‌ اتخاذ کند. در این کد آمده بود: “در طول تنظیم ‌فیس‌ آی‌دی، ‌آیپد باید با دوربین در بالای صفحه به صورت افقی قرار گیرد.”

اکنون، افشاگری با نام “Instant Digital” در شبکه اجتماعی چینی Weibo ادعا کرده است که این تغییر همچنین در دو نسخه‌ی جدید شایعه‌شده‌ی ‌آیپد ایر‌، در اندازه‌ی 10.9 و 12.9 اینچی نیز اعمال خواهد شد.

اینکه اپل چگونه توانسته است این تغییر را به دوربین ‌فیس‌تایم‌ افقی در مدل‌های جدید ‌آیپد‌ اعمال کند، مشخص نیست. زیرا نسل دوم ‌اپل Pencil به هر دو ‌آیپد ایر‌ و ‌آیپد پرو‌ با استفاده از یک شارژر مغناطیسی القایی در همان سمت متصل می‌شود.

اما با توجه به شایعات عرضه‌ی ‌اپل Pencil جدید در کنار آیپدهای بروزرسانی‌ شده، اپل ممکن است راه حلی برای این موضوع پیدا کرده باشد. به هر حال، به زودی متوجه خواهیم شد. انتظار می‌رود هر دو مدل جدید ‌آیپد ایر‌ و ‌آیپد پرو‌ OLED به‌زودی و حتی در همین ماه معرفی و عرضه شوند!

نظر شما درباره استفاده از دوربین افقی در iPad Air و iPad Pro 2024 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید