تأخیر در عرضه آیپد پرو ممکن است به دلیل عملکرد ضعیف تولید پنل های OLED باشد!

تأخیر در عرضه آیپد پرو ممکن است به دلیل عملکرد ضعیف تولید پنل های OLED باشد!

بر اساس گزارش‌هایی که از کره جنوبی منتشر شده است، مشکلات تأمین پنل‌های OLED ممکن است تا حدودی بدلیل تأخیر در عرضه آیپد پروی جدید اپل باشد.

طبق برنامه اولیه، اپل قصد داشت از تأمین‌کنندگان مختلفی برای نمایشگرهای OLED مدل‌های جدید آیپد پرو استفاده کند، بدین صورت که سامسونگ دیسپلی به طور انحصاری پنل‌های حدود ۱۱ اینچی را تولید کند و ال‌جی دیسپلی مسئولیت تولید پنل‌های حدود ۱۳ اینچی را برعهده داشته باشد.

گزارش شده است که تقسیم کار به دلیل تغییرات در پیش‌بینی تقاضای اپل برای مدل‌های OLED آیپد پرو و همچنین ظرفیت تولید ناپایدار و بازده کم هر دو تأمین‌کننده بوده است! زیرا هر دو شرکت هنوز در حال تطبیق با الزامات اپل برای فناوری‌های جدید پنل هستند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که مدل‌های جدید می‌توانند در همین ماه عرضه شوند. با این حال، طبق گزارش سایت خبری کره‌ای hankooki.com، سامسونگ اخیراً با بازده ضعیف تولید پنل‌های OLED حدود ۱۱ اینچی مواجه شده و نتوانسته است به تعداد سفارشات اپل برسد. این کمبود باعث شده تا اپل بخشی از سفارشات خود برای پنل‌های کوچک‌تر را به ال‌جی دیسپلی منتقل کند. انتظار می‌رود ال‌جی در ماه آینده سفارش خود را صدها هزار واحد افزایش دهد.

تأمین نمایشگر توسط ال‌جی دیسپلی

با توجه به جابه‌جایی تأمین کننده، به نظر می‌رسد ال‌جی دیسپلی اکنون 60 درصد از پنل‌های مدل‌های آینده آیپد پرو را تأمین کند. این شرکت میلیون‌ها دلار در خط تولید OLED نسل ششم برای اندازه‌های کوچک و متوسط سرمایه‌گذاری کرده است و اکنون استانداردهای کنترل کیفیت اپل را برای پنل‌های کوچک‌تر گذرانده است و به آن امکان می‌دهد تا کمبود ناشی از سامسونگ را جبران کند.

اپل اوایل این ماه، سفارش اولیه 8.5 میلیون پنل نمایشگر OLED را از تأمین‌کنندگان کره جنوبی ثبت کرد. گفته می‌شود که آخرین پیش‌بینی‌های اپل از میزان ارسال، نسبت به 10 میلیون واحدی که سال گذشته برای سال 2024 پیش‌بینی شده بود، کاهش یافته است.

شایعه شده است که اپل با استفاده از ساختار OLED تانو (tandem)، به دنبال کیفیت نمایشگر “بی‌نظیر” برای مدل‌های جدید آیپد پرو است. ساختار تانو، روشی برای روی هم قرار دادن دو لایه از مواد ساطع‌کننده نور OLED است. این ساختار نسبت به ساختار OLED تک با یک لایه ساطع‌کننده نور، از نظر درخشندگی (روشنایی صفحه) و طول عمر، برتری دارد. در حال حاضر آیفون از نمایشگر تک لایه OLED استفاده می‌ کند.

طبق گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در اوایل ماه مه مدل‌های جدید آیپد پرو را در کنار مدل‌های جدید آیپد ایر معرفی خواهد کرد. به نظر می‌رسد اپل در حال تلاش برای “تکمیل نرم‌افزار برای دستگاه‌های جدید” است و مدل‌های آیپد پرو نیز به “فنون تولید جدید و پیچیده” نیاز دارند که به گفته گورمن در تأخیر عرضه نقش داشته است.

نظر شما درباره تأخیر در عرضه آیپد پرو چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید