اپل تأیید کرد که iPadOS در پاییز امسال تغییرات مشابه iOS در اتحادیه اروپا را دریافت می‌کند!

اپل تأیید کرد که iPadOS در پاییز امسال تغییرات مشابه iOS در اتحادیه اروپا را دریافت می‌کند

اپل تأیید کرد که تمامی تغییرات اکوسیستم برنامه که برای iOS در اتحادیه اروپا اعمال شده، در پاییز امسال به iPadOS نیز خواهد آمد! کمیسیون اروپا اوایل این هفته اعلام کرد که iPadOS نیز تحت قانون بازارهای دیجیتال، یک پلتفرم نگهبان در نظر گرفته می‌شود.

توسعه‌دهندگان اتحادیه اروپا می‌توانند برنامه‌های iPad را خارج از اپ‌استور، با استفاده از بازارهای برنامه جایگزین یا وب‌سایت‌ها توزیع کنند و تمامی شرایط یکسان اعمال خواهد شد. هزینه فناوری هسته (CTF) برای برنامه‌هایی که خارج از اپ‌استور توزیع می‌شوند و بیش از یک میلیون نصب اولیه در سال اول دارند، اعمال خواهد شد. با این حال، استثناهایی برای توسعه‌دهندگان کوچک وجود دارد که اپل امروز آن‌ها را اعلام کرد.

با افزوده شدن این ویژگی به iPadOS، اپل همچنین تأیید کرده است که کاربرانی که برنامه‌ی یکسان را در هر دو سیستم‌عامل iOS و iPadOS در یک دوره ۱۲ ماهه نصب کنند، تنها یک نصب اولیه برای آن برنامه در سال اول در نظر گرفته می‌شود و نه دو مورد. این امر به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا زیر آستانه CTF باقی بمانند.

همانطور که در مورد تغییرات iOS، تغییرات آینده iPadOS نیز فقط برای توسعه‌دهندگانی که برنامه‌ها را در اتحادیه اروپا توزیع می‌کنند و کاربران iPad در اتحادیه اروپا اعمال می‌شود. بنابراین برای سایر کاربران موجود در دیگر نقاط جهان، هیچ تغییری وجود ندارد و برنامه‌ها همچنان فقط از طریق اپ‌استور در دسترس خواهند بود!

نظر شما درباره تغییرات آیپد او اس چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید