شایعات دوباره از حضور شیشه پشتی رنگی مات در آیفون 16 خبر می‌دهند!

شایعات دوباره از حضور شیشه پشتی رنگی ملت در آیفون 16 خبر می‌دهند!

طبق شایعات جدید، اپل قصد دارد از همان شیشه پشتی با رنگ تزریقی که در مدل‌های استاندارد آیفون 15 استفاده شده بود، در آیفون 16 آینده نیز استفاده کند.

سال گذشته، اپل از فرآیند تبادل یون دوگانه سفارشی برای مدل‌های پرو یا هملت نسخه های عادی آیفون 15 رونمایی کرد که به لایه شیشه‌ای پشتی جلوه‌ای مات می‌بخشد که با رنگ قاب اصلی تضاد دارد.

توضیحات اپل درباره این جلوه روی آیفون 15:

«برای اولین بار در یک گوشی هوشمند، رنگ در کل شیشه پشتی تزریق می شود و پنج رنگ زیبا ایجاد می کند. شیشه پشتی قبل از اینکه با ذرات نان بلوری صیقل داده شود و برای ایجاد یک روکش مات مجلل و بافت دار حک شود، با یک فرآیند تبادل یون دوگانه بهینه تقویت می شود.»

به گفته افشاگر مستقر در ویبو با نام «Fixed focus digital» که ادعا می کند طرح رنگ آیفون 16 را دیده است، اپل از همین فرآیند برای شیشه پشتی مدل های جدید استفاده خواهد کرد که امسال می تواند تا هفت رنگ در مقابل پنج رنگ ارائه دهد.

احتمالاً مدل‌های آیفون 16 در این رنگ‌ها عرضه می‌شوند

پایان ماه گذشته، منبع دیگری در ویبو اعلام کرد که اپل می‌تواند فرآیند تبادل یون دوگانه شیشه خود را به پشت آیفون 16 پرو گسترش دهد که انتظار می‌رود دارای همان فریم تیتانیومی آیفون 15 پرو باشد. با این حال، منبع افشاگری امروز به مدل‌های پریمیوم آیفون 16 اشاره نمی‌کند و هر دو حساب ویبو هنوز سابقه‌ای برای شایعات دقیق اپل ایجاد نکرده‌اند.

انتظار می‌رود اپل سری آیفون 16 را در بازه زمانی معمول خود در اواسط شهریورماه عرضه کند!

نظر شما درباره شایعات iPhone 16 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید