شایعه شده است که iPhone 16 دارای حاشیه های نازک تر به لطف فناوری ساختار کاهش حاشیه (BRS) است

شایعه شده است که iPhone 16 دارای حاشیه های نازک تر به لطف فناوری ساختار کاهش حاشیه (BRS) است

فناوری BRS به چیدمان فشرده تر و کارآمدتر مدارهای زیرین صفحه نمایش اجازه می دهد و امکان داشتن حاشیه های باریک تر را بدون خدشه دار کردن عملکرد نمایشگر یا فرم کلی دستگاه فراهم می کند. این کار با توجه به پیچیدگی قرارگیری مدارهای فشرده تر و نیاز به خم شدن برخی سیم ها به سمت پایین زیر لبه، نیازمند تکنیک های ساخت دقیق و پیشرفته است. حالا شایعه شده است که iPhone 16 دارای حاشیه های نازک تر به لطف این فناوری است.

آی سی های درایور نمایشگر (DDI)، قطعاتی که در مرکز این چالش ساخت قرار دارند، فعال سازی و روشنایی پیکسل ها را روی پنل OLED کنترل می کنند. برای برآورده کردن نیازهای اپل، LG Display ظاهراً زنجیره تامین DDI خود را متنوع می کند و Novatech از تایوان را در کنار تامین کننده فعلی خود، LX Semicon وارد بازار می کند. این حرکت برای افزایش کنترل کیفیت و در عین حال کاهش هزینه ها طراحی شده است.

مشخص نیست که آیا فناوری حاشیه باریک‌تر برای مدل‌های استاندارد iPhone 16، مدل‌های iPhone 16 Pro و iPhone 16 Pro Max یا هر دو در نظر گرفته شده است.  احتمالاً بیشتر به صورت تک به تک در مدل‌های iPhone 16 Pro ظاهر شود، زیرا انتظار می‌رود اندازه نمایشگر این دستگاه‌ها از 6.1 به 6.3 اینچ و 6.7 به 6.9 اینچ افزایش یابد، بدون اینکه افزایش قابل توجهی در اندازه کلی داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که اپل سال گذشته حاشیه های iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max را به میزان قابل توجهی بیشتر از iPhone 15 و iPhone 15 Plus کاهش داد. ماه گذشته، گزارشی از کره حاکی از آن بود که فناوری BIS به کل خط تولید iPhone 16 اختصاص خواهد یافت!

نظر شما درباره شایعات iPhone 16 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید