تخفیف های زیاد آیفون جهت جلوگیری از کاهش فروش در چین!

تخفیف های زیاد آیفون جهت جلوگیری از کاهش فروش در چین!

این روز ها خبر های زیادی مبنی بر کاهش تقاضا و فروش گوشی های آیفون اپل در چین منتشر شده است. حالا در خبری جدید به نظر می‌رسد اپل تخفیف های زیادی را برروی گوشی های خود اعمال کرده است تا از کاهش فروش گوشی های خود جلوگیری کند! در ادامه با آلفا لیکز در بررسی این مورد همراه باشید.

همانطور که گفتیم اپل تخفیف های تخفیف های زیاد آیفون در چین جهت جلوگیری از کاهش فروش آن اعمال شده است. برای مثال گوشی آیفون 15 پرو مکس با تخفیف 180 دلاری در چین همراه شده است. اعمال چنین تخفیفی توسط اپل برروی گوشی های خود در گذشته دیده نشده است.

در گزارش بلومبرگ اشاره شده است درحالی که درحال حاضر اپل قيمت آیفون ها را از حالت تخفیف خارج کرده است، همچنان خرده فروش های آیفون های این کمپانی را با تخفیف های زیادی عرضه می‌کنند.

فروشگاه ها و نمایندگی های فروش این شرکت، قیمت آیفون های این شرکت را تا 180 دلار کاهش داده اند. چنین کاهش قیمتی بدون شک نشان دهنده کاهش محبوبیت و فروش گوشی های این برند در چین است.

تخفیف 180 دلاری آیفون 15 پرو مکس

گوشی آیفون 15 پرو مکس با تخفیف 1300 یوانی ( 180 دلاری) در فروشگاه اینترنتی Tmall چین به فروش گذاشته شده است. چنین میزان تخفیفی بسیار بیشتر از تخفیف 120 دلاری ای می‌باشد که این کمپانی در گذشته برای آیفون های خود در نطر گرفته بود. همچنین تخفیف های مشابهی در فروشگاه های JD.COM دیده شده است.

به گفته Will Wong یکی از تحلیلگران IDC اپل در حال دنبال کردن ترند این روز های بازار چین یعنی کاهش قیمت ها می‌باشد. این کاهش قیمت ها کمک می‌کند تا اپل بتواند تقاضا و عرضه گوشی ها را افزایش دهد. این کمپانی در گزارش سه ماهه تعطیلات میلادی، 13 درصد کاهش در فروش سالیانه خود را گزارش کرده است. همچنين داده های IDC نشان می دهد که فروش آیفون در ماه ژانویه همچنان 10 درصد کاهش داشته است.

اپل در چین با دو مشکل اساسی روبه‌رو است. مشکل اول اقتصاد و کاهش قدرت خرید مردمی می‌باشد که دیگر تمایل به خرید گوشی های گران قیمت ندارند و بدنبال کاهش هزینه ها هستند. همچنين مشکل دوم اپل بازگشت عجیب و غریب الوقوع هواوی بعنوان رقیبی جدی به بازار چین است.

نظر شما درباره کاهش فروش آیفون ها تو چین چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید