اپل آیپد ایر M2 جدید را با GPU 9 هسته ای به جای 10 هسته ای معرفی کرد!

اپل آیپد ایر M2 جدید را با GPU 9 هسته ای به جای 10 هسته ای معرفی کرد!

اپل مشخصات فنی آیپد ایر جدید M2 را به طور ناگهانی تغییر داده است. این در حالیست که در ابتدا اعلام شده بود که پردازنده M2 این دستگاه دارای یک GPU ۱۰ هسته ای است، اما حالا اپل می گوید که این پردازنده از یک GPU ۹ هسته ای استفاده می کند.

هیچ توضیحی از طرف اپل در مورد این تغییر ارائه نشده است. آنها به سادگی صفحه مشخصات فنی آیپد ایر M2 را برای نمایش دادن این هسته گرافیکی کمتر، به روز رسانی کرده اند. بر اساس اطلاعات آرشیو، به نظر می رسد این تغییر در طی ۱۰ روز گذشته انجام شده باشد.

در حال حاضر، در اعلامیه مطبوعاتی اولیه برای عرضه آیپد ایر M2 و همچنین در صفحه پشتیبانی که هنوز به روز نشده است، همچنان به پردازنده گرافیکی ۱۰ هسته ای اشاره شده است.  علاوه بر این، به نظر می رسد صفحات مشخصات فنی در وب سایت اپل در سایر کشورها نیز هنوز به روز نشده اند.

این تغییر به دلایل مختلفی عجیب به نظر می رسد. به نظر می رسد که در داخل اپل اشتباهی رخ داده است و برخی افراد فکر می کردند که آیپد ایر M2 دارای یک GPU ۱۰ هسته ای است، در حالی که در واقع از یک GPU ۹ هسته ای استفاده می کند. همچنین عجیب است که این تغییر هنوز در همه جای وب سایت اپل اعمال نشده است.

قابل توجه است که این اولین بار است که اپل از تراشه M2 با یک پردازنده گرافیکی ۹ هسته ای در هر دستگاهی استفاده می کند. برای مثال، مک بوک ایر M2 در دو مدل با پردازنده گرافیکی ۸ هسته ای و ۱۰ هسته ای عرضه می شود. این موضوع نشان می دهد که تراشه M2 به کار رفته در آیپد ایر، نسخه ای محدود شده از نسخه ۱۰ هسته ای است.

واقعیت این است که اکثر کاربران آیپد ایر M2 احتمالا تفاوتی بین یک پردازنده گرافیکی ۹ هسته ای و ۱۰ هسته ای احساس نخواهند کرد. با این حال، همچنان دریافت توضیحی از اپل در مورد اینکه دقیقا چه اتفاقی افتاده است، منطقی به نظر می رسد!

نظر شما درباره تغییر مشخصات آیپد ایر ام 2 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید