مک پرو 2025 با تراشه M4 اپل: چه انتظاراتی باید از این دستگاه داشته باشیم؟

مک پرو 2025 با تراشه M4 اپل: چه انتظاراتی باید از این دستگاه داشته باشیم؟

آخرین به‌روزرسانی اپل برای مک پرو در ژوئن ۲۰۲۳ با اضافه کردن تراشه M2 Ultra و تکمیل نهایی انتقال از تراشه‌های اینتل انجام شد. استفاده از همان تراشه M2 Ultra در مک پرو که در Mac Studio نیز وجود دارد، باعث انتقاداتی در مورد قدرت پایین آن شده است.

اپل اکنون در حال کار بر روی نسخه به‌روزرسانی‌شده‌ای از مک پرو است که قرار است سال آینده عرضه شود. این راهنما هر آنچه را که در مورد روند توسعه مک پرو 2025 اپل می‌دانیم، برجسته می‌کند.

استفاده از تراشه M4 در مک پرو 2025

مک پرو 2025 احتمالا دارای تراشه‌ای از خانواده M4 خواهد بود، زیرا اپل در حال به‌روزرسانی کل خط تولید مک خود به سری M4 در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ است. مارک گورمن از بلومبرگ بر این باور است که اپل می‌خواهد یک چرخه ارتقاء منظم‌تر برای تراشه‌های سیلیکونی خود در مک ایجاد کند. به طوری که شاید تراشه‌های مک مانند تراشه‌های طراحی‌شده برای آیفون به صورت سالانه به‌روز شوند.

گورمن می‌گوید که مک پرو 2025 به بالاترین نسخه از تراشه M4 مجهز خواهد شد که با نام رمز «Hidra» شناخته می‌شود. Hidra به احتمال زیاد معادل یک تراشه «Ultra» است، بر اساس روشی که اپل در گذشته تراشه‌های خود را متمایز می‌کرد. مک پرو برای افراد حرفه‌ای فیلمبردار، عکاس، طراح و سایر افرادی که به قدرت پردازش قابل توجهی نیاز دارند، در نظر گرفته شده است و گفته می‌شود برخی از کاربران حرفه‌ای از M2 Ultra مک پرو راضی نبوده‌اند. در نتیجه، اپل به دنبال قدرتمندتر کردن مک پرو M4 است.

تمام تراشه‌های M4 با تمرکز بر هوش مصنوعی طراحی خواهند شد و اپل به دنبال برجسته کردن قابلیت‌های پردازش هوش مصنوعی تراشه‌ها و نحوه ادغام آن‌ها در macOS است. اپل در حال افزودن ویژگی‌های هوش مصنوعی است که تنها بر روی دستگاه در به‌روزرسانی‌های بعدی سیستم‌عامل اجرا خواهند شد، بنابراین تراشه‌های M4 باید از قدرت محاسباتی بالایی برخوردار باشند. شایعات حاکی از آن است که تراشه‌های M4 دارای موتور عصبی ارتقا یافته با هسته‌های بیشتر برای انجام وظایف هوش مصنوعی خواهند بود.

حافظه یکپارچه در مک پرو 2025

مک پرو 2025 می‌تواند تا ۵۰۰ گیگابایت حافظه یکپارچه را پشتیبانی کند، که بسیار بیشتر ا حداکثر حافظه ۱۹۲ گیگابایتی مدل فعلی است.

آیا مک پرو M3 وجود خواهد داشت؟

به نظر نمی‌رسد اپل بخواهد برای مک پرو روی تراشه M3 Ultra کار کند و در عوض بر به‌روزرسانی M4 تمرکز کند.

به‌روزرسانی طراحی در مک پرو 2025

مک پرو در سال ۲۰۱۹ یک به‌روزرسانی عمده در طراحی داشت و اپل از ظاهر استوانه‌ای به نفع یک برج کامپیوتری آلومینیومی محتاط‌تر دست کشید. همچنين در مدل ۲۰۲۲ مک پرو هیچ تغییری در طراحی صورت نگرفت و تاکنون هیچ چیز در مورد تغییرات طراحی در نسخه آینده M4 نشنیده‌ایم.

با این حال هنوز بیش از یک سال دیگر تا معرفی مک پرو 2025باقی مانده است، بنابراین ممکن است اپل برخی به‌روزرسانی‌های طراحی را حداقل به صورت داخلی برای پشتیبانی از تغییرات تراشه M4 انجام دهد.

تاریخ عرضه

انتظار می‌رود مک پرو 2025 آخرین مک‌های اپل باشد که تراشه M4 را دریافت می‌کند و شایعات حاکی از آن است که در اواخر سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد!

نظر شما درباره مک پرو 2025 اپل چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید