براساس شایعات مک بوک پرو M4 احتمالا در دست توسعه می‌باشد!

براساس شایعات مک بوک پرو M4 احتمالا در دست توسعه می‌باشد!

اپل در اکتبر ۲۰۲۳ مدل‌های جدید مک‌ بوک پرو با تراشه M3 را عرضه کرد! اما به نظر می‌رسد این شرکت قصد توقف فعالیت ندارد. شایعات جدید حاکی از آن است که خط تولید مک‌بوک پرو M4 هم‌اکنون در حال توسعه است.

با گذر از پردازنده‌های اینتل به تراشه ها اپل، سؤالات زیادی در مورد سرعت تکرار و عرضه تراشه‌های جدید توسط اپل باقی ماند. همه‌گیری کووید-۱۹ روند کار را با مشکل مواجه کرد و پیش‌بینی چرخه تولید را در اوایل کار غیرممکن ساخت، اما اکنون شایعات ورود تراشه M4 به مرحله تحقیق و توسعه منتشر شده است!

تراشه های اپل در اکتبر ۲۰۲۳ با معرفی سه تراشه – M3، M3 Pro و M3 Max – وارد نسل سوم خود شد. این اولین باری بود که اپل سه تراشه را به طور همزمان معرفی می‌کرد و تنها M3 Ultra را برای زمان دیگری باقی گذاشت.

با وجود اینکه تنها چند روز پیش مک‌بوک ایر M3 عرضه شده است، اما شایعاتی از ورود M4 به مرحله توسعه به گوش می‌رسد. اپل همواره در حال تلاش برای توسعه محصول بعدی خود است. اما این موضوع باز هم سوالاتی را دربارهٔ سرعت به‌روزرسانی تراشه‌های این کمپانی ایجاد می‌کند.

چرخه عرضه M1 به دلایل متعددی، به ویژه همه‌گیری کرونا و تأثیر آن بر زنجیره تأمین، طولانی‌تر شد. M1 برای اولین بار در نوامبر ۲۰۲۰ معرفی شد و چرخه عرضه آن در مارس ۲۰۲۲ تکمیل گردید.

تراشه M2 یک چرخه عرضه سریع‌تر را پشت سر گذاشت، از معرفی آن در ژوئن ۲۰۲۲ آغاز شد و با عرضه M2 Ultra در ژوئن ۲۰۲۳، تنها پس از یک سال به پایان رسید.

تنها چند ماه بعد، در اکتبر ۲۰۲۳، تراشه M3 به همراه M3 Pro و M3 Max معرفی شد. به نظر می‌رسد M3 Ultra ممکن است در بازه زمانی بین ژوئن تا نوامبر ۲۰۲۴ معرفی شود.

این موضوع نشان می‌دهد که معرفی M4 زودتر از اواخر ۲۰۲۴ یا اوایل ۲۰۲۵ اتفاق نخواهد افتاد. شاید عجیب به نظر برسد که اپل بخواهد تراشه‌ها و خطوط تولید مک را به صورت سالانه به‌روزرسانی کند، اما این شرکت همین کار را با آیفون انجام می‌دهد.

نگاهی به  شایعات مربوط به آینده تراشه های اپل

به خاطر داشته باشید که یکی از دلایل اصلی روی آوردن اپل به تراشه های خود، کنترل خط تولید محصول و آگاهی از زمان عرضه تراشه‌های جدید بود. اینتل چنین امکانی را در اختیار اپل قرار نمی‌داد و در نتیجه، برخی از خطوط تولید به دلیل تأخیرهای مکرر در عرضه تراشه‌ها، با مشکل مواجه می‌شدند.

شایعه تراشه M4 از یک اظهارنظر گذرا در انتهای جلسه پرسش و پاسخ دربارهٔ خودروی اپل که توسط مارک گورمن از بلومبرگ برگزار شد، نشأت گرفته است. این موضوع برای اولین بار توسط MacRumors پوشش داده شد.

برای اینکه بدانید اپل روی M4 کار می‌کند، نیازی به منابع موثق نیست. اما زمان‌بندی عرضه آن قابل پیش‌بینی نیست. گورمن اظهار داشت که M4 “به تازگی وارد مرحله توسعه رسمی شده است”، که به ما تصویری کلی از جدول زمانی احتمالی عرضه نسل بعدی تراشه اپل را ارائه می‌دهد.

نظر شما درباره مک بوک پرو M4 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید