توسعه اپل واچ اولترا با نمایشگر MicroLED کنسل شد

توسعه اپل واچ اولترا با نمایشگر MicroLED کنسل شد

در ابتدای هفته، یکی از تأمین‌کنندگان نمایشگر اپل، ams OSRAM، اعلام کرد که پس از لغو یک پروژه سنگین، این کمپانی استراتژی microLED خود را بازنگری خواهد کرد. اکنون، مشاوران زنجیره تأمین نمایشگر اپل یعنی شرکت تحقیقاتی Counterpoint مدعی است که این پروژه بزرگ لغو شده مربوط به اپل واچ اولترا میکرو ال ای دی است.

مینگ چی کو یکی از تحلیلگران اپل در جدیدترین یادداشت خود اشاره کرده است اپل این پروژه را لغو کرده است. مینگ چی کو معتقد است هزینه تولید محصولات مجهز به نمایشگر MicroLED بسیار بالاست و درحال حاضر تولید ساعت هوشمند اپل واچ اولترا میکرو ال ای دی به صرفه نخواهد بود.

مینگ چی کو گفته است “براساس جدید ترین اطلاعات موجود اپل توسعه اپل واچ اولترا MicroLED را لغو کرده است. چرا که اپل معتقد است استفاده از MicroLED در این ساعت هوشمند باعث افزایش ارزش خرید آن نخواهد شد. بنابراین تولید اپل واچ اولترا MicroLED چندان برای اپل صرفه نخواهد بود.

تا پیش از کنسل شدن این پروژه، ams OSRAM یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان تراشه های LED این پروژه بزرگ بود. درحال حاضر مینگ چی کو می‌گوید اپل هیچ برنامه ای جهت تولید انبوه دستگاه های مجهز به نمایشگر MicroLED را ندارد.

همچنین در ادامه مینگ چی کو کنسل شدن اپل واچ اولترا MicroLED را یک شکست بزرگ برای اپل می‌داند. همچنين بسیاری از کارکنان مرتبط با توسعه دستگاه های MicroLED اپل اخراج شده اند.

درحالی که درحال حاضر این پروژه لغو شده است، اما اپل امیدوار است در آینده از فناوری MicroLED در دستگاه های خود استفاده کند. محقق تایوانی از TrendForce today گفته است که درحالی که ams OSRAM بعنوان یکی از تامین کنندگان نمایشگر MicroLED اپل واچ اولترا بود، تایوان و کره جنوبی دارای مجموعه‌ای قوی از تولیدکنندگان چیپ‌های Micro LEDو بک‌پلن‌ها هستند! بنابراین تامین‌کنندگان دیگری نیز وجود دارند که اپل می‌تواند در آینده با آنها همکاری کند. به هر حال، با همه‌ی این ها به نظر می رسد که با اولین دستگاه MicroLED اپل چندین سال فاصله داریم.

نظر شما درباره کنسل شدن اپل واچ اولترا میکرو ال ای دی چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید