آیپد پرو جدید از نرخ رفرش پایین‌تر پشتیبانی می‌کنند، اما قابلیت نمایشگر همیشه روشن را ندارند

آیپد پرو جدید از نرخ رفرش پایین‌تر پشتیبانی می‌کنند، اما قابلیت نمایشگر همیشه روشن را ندارند

با اینکه مدل‌های جدید ۱۱ و ۱۳ اینچی آیپد پرو به نمایشگرهای OLED با قابلیت پشتیبانی از نرخ رفرش پایین تا ۱۰ هرتز مجهز شده‌اند، اما بر اساس مشخصات فنی که اپل منتشر کرده، این دستگاه‌ها هنوز از قابلیت نمایشگر همیشه روشن که در آیفون و اپل واچ وجود دارد، بی‌بهره‌‌اند.

در حالی که آیپد پرو از سال ۲۰۱۷ از فناوری ProMotion پشتیبانی می‌کند، تا به حال این دستگاه تنها امکان تغییر نرخ رفرش بین ۲۴ تا ۱۲۰ هرتز را داشت. به گفته‌ی راس یانگ، متخصص نمایشگر، مدل‌های جدید آیپد پرو از فناوری کم‌مصرف LTPO استفاده می‌کنند که به نمایشگر اجازه می‌دهد برای محتوای ثابت تا ۱۰ هرتز پایین بیاید. این تغییر به کم‌مصرف‌تر شدن دستگاه کمک می‌کند، اما طبق ادعای اپل در کل عمر باتری نسبت به نسل قبلی آیپد پرو تغییری نکرده است.

این وضعیت چند سال پیش هم برای مدل‌های آیفون ۱۳ پرو اتفاق افتاد که آن‌ها نیز از ProMotion با قابلیت پایین آمدن تا ۱۰ هرتز پشتیبانی می‌کردند، اما از نمایشگر همیشه روشن بی‌بهره بودند. این قابلیت نهایتا با مدل‌های آیفون ۱۴ پرو که می‌توانند تا ۱ هرتز پایین بیایند، به گوشی‌های آیفون راه پیدا کرد. همچنین مدل‌های اپل واچ که از نمایشگر همیشه روشن پشتیبانی می‌کنند، نیز می‌توانند تا ۱ هرتز پایین بیایند.

در نهایت، به نظر می‌رسد تا زمانی که آیپد پرو هم بتواند از نرخ رفرش ۱ هرتز پشتیبانی کند، بعید است قابلیت نمایشگر همیشه روشن را داشته باشد.

اپل می‌گوید آیپد پرو جدید حالا از «فناوری OLED پیشرفته‌ی تندم» استفاده می‌کند که از دو پنل OLED استفاده کرده و نور هر دو را با هم ترکیب می‌کند تا روشنایی خیره‌کننده‌ی تمام صفحه را ارائه دهد. مدل‌های جدید آیپد پرو می‌توانند تا ۱۰۰۰ نیت روشنایی تمام صفحه را برای محتوای SDR ارائه دهند، در حالی که این مقدار در نسل قبلی ۶۰۰ نیت بود.

مدل‌های جدید آیپد پرو را می‌توان از امروز سفارش داد و عرضه‌ی آن‌ها از روز چهارشنبه‌ی ۱۵ می آغاز می‌شود.

نظر شما درباره پشتیبانی نکردن iPad Pro جدید از AOD چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید