اسپیس‌ ایکس: سیستم سلولار استارلینک روی گوشی‌های آیفون، پیکسل و گلکسی کار می‌کند

اسپیس‌ ایکس: سیستم سلولار استارلینک روی گوشی‌های آیفون، پیکسل و گلکسی کار می‌کند

اسپیس‌ ایکس در نامه‌ای که روز پنجشنبه به کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ارسال کرد، اعلام کرد که سیستم سلولار استارلینک آن‌ ها عملکردی «بسیار موفق» داشته و به اهداف آزمایش یا حتی فراتر از آن دست یافته است.

این نامه جزئیات پیشرفت اسپیس‌ ایکس در آزمایش فناوری استارلینک “Direct To Cell” را شرح می‌دهد که از ماهواره‌ های در حال گردش برای ارسال داده‌ های اینترنتی به گوشی‌ های بر روی زمین استفاده می‌کند.

این شرکت پیش از این در توییتر به موفقیت برخی از آزمایش‌های خود اشاره کرده بود که اخیراً شامل ارائه سرعت دانلود ۱۷ مگابیت بر ثانیه می‌شد. این نامه جزئیات بیشتری ارائه می‌دهد و می‌گوید که کارکنان اسپیس‌ ایکس قابلیت‌ های این فناوری را در ردموند واشنگتن، مانتین ویو کالیفرنیا و کانزاس سیتی کانزاس آزمایش کرده‌ اند.

این شرکت می‌گوید: “از جمله نتایج دیگر، ماهواره‌ های این شرکت توانسته‌ اند با چندین مدل از گوشی‌ های دستکاری نشده سامسونگ، اپل و گوگل با استفاده از طیف PCS G Block ( متعلق به T-Mobile)، در مناطق شهری و روستایی، داخل و خارج از منزل، زیر آسمان صاف و زیر پوشش درختان ارتباط برقرار کنند.”

به طور کلی، اسپیس‌ ایکس از مدل‌ های بدون تغییر در سخت افزار گوشی‌ های سری گلکسی سامسونگ، آیفون اپل و گوگل پیکسل استفاده کرده است. این شرکت می‌گوید: “این گوشی ها در زمان عبور ماهواره ها به درستی ارتباط برقرار کرده‌ اند و هیچ تداخلی را از دستگاه‌ های باند مجاور تجربه نکرده‌اند.”

انتقال داده های اینترنتی به داخل ساختمان ها با Direct To Cell

انتقال داده های اینترنتی به داخل ساختمان ها

بخش جالب دیگر این است که چگونه فناوری سلولار استارلینک می‌تواند داده‌ های اینترنتی را به تلفن‌های داخل ساختمان منتقل کند. این گزارش جزئیات زیادی ارائه نمی‌کند.اما اشاره می‌کند که اسپیس‌ ایکس فناوری ماهواره سلولی را با حداکثر چگالی شار توان مجاز آزمایش کرده است! یا آنطور که FCC اشاره می‌کند، “میزان انرژی ساطع‌ شده توسط یک فرستنده که در یک واحد سطح وجود دارد.”

این شرکت می‌گوید: «این امر به دستگاه‌ها امکان برقراری ارتباط با ماهواره‌ ها از طریق پوشش درختان و داخل ساختمان تا زاویه ارتفاع ۲۵ درجه را داده است. اگرچه سرویس  Direct To Cell برای استفاده در فضای باز طراحی شده است!

این گزارش می‌گوید، علاوه بر ارسال پست در توییتر و ارسال SMS، فناوری سلولار استارلینک توانسته پیام‌ ها را از طریق واتس‌اپ نیز ارسال کند.

ارائه‌ دهندگان خدمات مخابراتی و ماهواره‌ ای رقیب نگران بودند که ماهواره‌های سلولار استارلینک تداخل رادیویی ایجاد کنند. اما گزارش این شرکت می‌گوید: “اسپیس‌ ایکس طی دو ماه آزمایش روزانه، هیچ اطلاعیه‌ ای از تداخل مضر از هیچ کاربر درون باندی، خارج از باند یا فرامرزی دریافت نکرده است و هیچ دلیلی برای وقوع چنین تداخلی وجود ندارد!”

این شرکت در انتظار تأیید از FCC، قصد دارد سیستم سلولار استارلینک را برای مشتریان T-Mobile در اواخر سال جاری راه‌اندازی کند! در ابتدا ابتدا پیام‌ رسانی SMS مبتنی بر ماهواره فعال می شود! در ادامه پشتیبانی از تماس صوتی و اینترنت نیر قرار است سال آینده ارائه شود. این شرکت برای تأمین این سرویس، قصد دارد در ماه‌ های آینده بیش از ۸۰۰ ماهواره Direct To Cell را پرتاب کند!

نظر شما درباره سرویس Direct To Cell اسپیس ایکس چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید