خطر ممنوعیت تیک‌ تاک در آمریکا همچنان وجود دارد!

خطر ممنوعیت تیک‌ تاک در آمریکا همچنان وجود دارد!

خبر هایی منتشر شده است که نشان می‌دهد سرنوشت تیک تاک در آمریکت همچنان در خطر است، چرا که کمیته مجلس نمایندگان آمریکا به لایحه ممنوعیت این شبکه اجتماعی رای مثبت داده است. در ادامه با آلفا لیکز در بررسی این مورد همراه باشید.

بحث در مورد ممنوعیت کامل اپلیکیشن تیک‌ تاک در ایالات متحده چندین سال است که در واشنگتن جریان دارد. این احتمال امروز پررنگ‌تر از قبل شد، زیرا قانونگذاران مجلس نمایندگان به پیشبرد لایحه ممنوعیت تیک‌ تاک رای دادند.

 اعضای کمیته دو حزبی انرژی و تجارت مجلس نمایندگان که متشکل از ۵۱ عضو مجلس است، به اتفاق آرا به خروج پیش‌نویس این قانون از کمیته رای دادند.

این لایحه اکنون برای بحث و بررسی در صحن علنی مجلس نمایندگان مطرح می‌شود. در صورت تصویب لایحه ممنوعیت، سنا باید با همین لایحه موافقت کند تا رئیس جمهور آمریکا بتواند آن را به قانون تبدیل کند.

از لحاظ فنی، لایحه مورد نظر، ممنوعیت کامل تیک‌ تاک در آمریکا نیست. در عوض، این لایحه بر اپ استور ها فشار می‌آورد تا تیک‌ تاک را حذف کنند! مگر اینکه شرکت مادر آن، یعنی شرکت بایت‌ دنس، تیک‌ تاک را به فروش برساند.

این لایحه همچنین فعالیت سرویس‌ های میزبان اینترنت برای نگه‌ داشتن تیک‌ تاک را دشوار می‌کند.

در همین حال، تیک‌ تاک از طریق برنامه خود، کمپینی جهت مقابله‌ با این تصمیم را راه‌اندازی کرده است. یک پیغام پاپ آپ خوش آمد گویی جدید، کاربران را تشویق می‌کند تا با نمایندگان خود در کنگره تماس بگیرند و با قانون ممنوعیت این سرویس مخالفت کنند!

نظر شما درباره اخبار مرتبط با ممنوعیت این اپلیکیشن تو آمریکا چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید