چه زمانی اپل نسخه بتای iOS 17.5 را منتشر خواهد کرد؟

چه زمانی اپل نسخه بتای iOS 17.5 را منتشر خواهد کرد؟

اپل معمولا بعد از انتشار هر نسخه جدید از سیستم عامل iOS، بلافاصله نسخه بتای نسخه بعدی را منتشر می‌کند. اما پس از انتشار iOS 17.4 در تاریخ ۵ اسفند، شاهد عرضه نسخه بتای iOS 17.5 نبودیم. پس چه زمانی می‌توانیم انتظار انتشار اولین نسخه بتای iOS 17.5 را داشته باشیم؟ در ادامه با آلفا لیکز همراه باشید!

با گذشت بیش از سه هفته از عرضه iOS 17.4، این وقفه در انتشار نسخه بتا غیرمعمول است، اما بی‌سابقه هم نیست. گاهی اوقات، دلایل این تأخیر می‌تواند وجود ویژگی‌های مهم در حال توسعه، تعطیلات و یا ترکیبی از هر دو باشد.

اپل همچنان در حال اعمال تغییرات در اکوسیستم اپ‌استور است که با iOS 17.4 معرفی شد. طبق برنامه قبلی، قرار بود کاربران بتوانند برنامه‌های جانبی را فقط از طریق فروشگاه‌های اپ جایگزین دانلود کنند، اما حالا این امکان وجود دارد که برنامه‌های جانبی مستقیما از وب‌سایت‌ها نیز دریافت شوند. گزینه دانلود برنامه از وب‌سایت هنوز معرفی نشده و این یک تغییر غیرمنتظره است که به احتمال زیاد نیازمند کارهای فنی و زیرساختی از سمت اپل می‌باشد. همچنین تغییرات بالقوه دیگری وجود دارد که اپل باید در اتحادیه اروپا اعمال کند، چرا که کمیسیون اروپا در حال بررسی انطباق اپل با قوانین این اتحادیه است. این موضوع نیز می‌تواند بخشی از منابع اپل را درگیر کرده باشد.

تعطیلات آخر هفته عید پاک نیز می‌تواند باعث به تعویق افتادن انتشار نسخه بتا شود.

با در نظر گرفتن این عوامل، منطقی است که هنوز نسخه بتای iOS 17.5 را دریافت نکرده‌ایم. مارک گورمن از بلومبرگ روز پنج‌شنبه اعلام کرد که “توسعه نسخه بتای ۱ هفته آینده به پایان می‌رسد”، که نشان می‌دهد احتمالاً طی هفته آینده یا هفته بعد شاهد عرضه نسخه بتا باشیم.

در ادامه، فواصل زمانی بین انتشار نسخه‌های عمومی ۰.۴ و اولین نسخه‌های بتای توسعه‌دهنده ۰.۵ در سال‌های گذشته آورده شده است:

  •  iOS 13 حدود ۷ روز
  •  iOS 14 حدود ۶ روز
  •  iOS 15 حدود ۲۲ روز
  •  iOS 16 حدود ۱ روز

اگر iOS 17.5 در تاریخ 2 آوری منتشر شود، فاصله بین انتشار نسخه قبلی و نسخه بتا ۲۸ روز خواهد بود و اگر یک هفته بعد از آن عرضه شود، این فاصله زمانی به ۳۵ روز خواهد رسید.

پس از انتشار نسخه بتا، احتمالا شاهد انتشار نسخه عمومی آن در ماه می خواهیم بود. انتشار نسخه‌های عمومی ۰.۵ قبلی در تاریخ‌های ۱۸ می، ۱۶ می، آوریل فروردین و ۲۰ می صورت گرفته است.

نظر شما درباره زمان عرضه نسخه بتای iOS 17.5 چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید